buy medication online
 
"Spacer z Syrenką" Życia Warszawy - w Ciechanowcu Drukuj
24.04.2007.

21 kwietnia 2007 roku gościła w Ciechanowcu 80 osobowa grupa uczestników promocyjnej, edukacyjno – turystycznej imprezy “Spacer z Syrenką”. Imprezę zorganizowali wspólnie: redakcja „Życia Warszawy” i Referat Promocji Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu.

Pomysłodawcy “Spaceru z Syrenką” prezentują ciekawe miejsca Mazowsza i pogranicza mazowiecko – podlaskiego. Po nawiązaniu kontaktu z władzami samorządowymi, które chcą wykorzystać tę szansę pokazania walorów turystycznych miasta i gminy, ukazują się w “Życiu Warszawy” artykuły promujące wybraną miejscowość. Kolejnym elementem promocji będzie wydawnictwo albumowo – informacyjne pt.: “Spacery z Syrenką”. 

Wizyta rozpoczęła się na placu ks. Kluka powitaniem przez Burmistrza Ciechanowca, po czym uczestnicy 130 “Spaceru z Syrenką“ zapoznali się z historią miasta, poznali postać księdza Krzysztofa Kluka i zwiedzili kościół pw. Trójcy Przenajświętszej.

Następnym punktem programu była wizyta w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie wszyscy otrzymali od Burmistrza certyfikaty “Honorowego Gościa Ciechanowca” oraz materiały promocyjne dotyczące naszego miasta i Obszaru Chronionego Krajobrazu “Dolina Bugu i Nurca”. Goście obejrzeli występ dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca “Ciechanowiec” i wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej COKiS.

Po koncercie Warszawiacy udali się do Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka i zwiedzili Skansen Mazowiecko – Podlaski, w którym największą atrakcją okazał się młyn wodny i możliwość obejrzenia go w czasie pracy.

Zakończeniem wycieczki był przejazd terenami Obszaru Chronionego Krajobrazu “Dolina Bugu i Nurca” do Gospodarstwa Agroturystycznego “Na skarpie” w Wojtkowicach – Glinnej. W przepięknej scenerii nadbużańskiej skarpy turyści zostali poczęstowani pieczoną kiełbaską, swojskim chlebem i smalcem domowej roboty oraz drożdżowym ciastem.

Najlepszym podsumowaniem wyprawy są słowa redaktora Włodzimierza Likszy, który organizował tę imprezę i w poniedziałkowym wydaniu “Życia Warszawy“ napisał: Ciechanowiec przyjął Spacerowiczów z prawdziwie podlaską gościnnością. Tego na pewno uczestnicy “Spaceru z Syrenką” nie zapomną.

“Spacer z Syrenką” Życia Warszawy - w Ciechanowcu
 

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl