buy medication online
 
Sprawdzian dla szóstoklasistów w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu Drukuj
13.04.2007.

Wczoraj, 12 kwietnia, do pierwszego ważnego egzaminu przystąpili uczniowie klas szóstych. “Sprawdzian dla szóstoklasistów” to pierwszy egzamin zewnętrzny z jakim dzieci muszą się zmierzyć w czasie nauki szkolnej. Następne to egzamin gimnazjalny i maturalny. Egzaminy te określa się mianem zewnętrznych, gdyż obowiązują tutaj pewne rygory. Testy układa w tej samej wersji dla wszystkich szkół w Polsce Centralna Komisja Egzaminacyjna, prace uczniów są kodowane, a sprawdzają je nauczyciele – egzaminatorzy.
   
W tym roku sprawdzian był zatytułowany “W szkole” i składał się z 28 zadań z: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Wśród nich było jedno krótkie wypracowanie na temat "Opisz koleżankę lub kolegę ze szkoły" oraz dwu-, trzyzdaniową odpowiedź na pytanie "Co w szkole lubisz najbardziej i dlaczego?".

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu egzaminowanych było 84 uczniów. Wyniki szóstoklasiści poznają w maju. Maksymalnie można zdobyć ze sprawdzianu 40 pkt, ale nie można go nie zdać - każdy szóstoklasista, który do niego przystąpił i tak pójdzie dalej do gimnazjum.

Więcej zdjęć na www.kopernik.webd.pl 

“Sprawdzian dla szóstoklasistów” w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu

“Sprawdzian dla szóstoklasistów” w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl