buy medication online
 
Druga rocznica śmierci papieża Jana Pawła II Drukuj
05.04.2007.

2 kwietnia minęła druga rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Najważniejszym elementem obchodów tego dnia na świecie była uroczystość zamknięcia fazy diecezjalnej procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, która odbyła się w bazylice św. Jana na Lateranie. Było to 123, ostatnie posiedzenie Trybunału Kanonicznego, który pracował od 28 czerwca 2005 roku. Zebrane materiały zostaną przekazane watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, co rozpocznie drugi etap, zwany rzymskim.
   
W Ciechanowcu uroczystości upamiętniające rocznicę śmierci Jana Pawła II odbyły się w niedzielę 1 kwietnia. Po mszy św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej wierni przeszli pod pomnik papieża Jana Pawła II, gdzie delegacje Urzędu Miejskiego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II złożyły kwiaty.

Uroczystości zakończył przygotowany przez uczniów ZSOiZ i COKiS koncert, w którym udział wzięli: chór z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciechanowcu, chór z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza oraz soliści Ewa Bogdan (klasa III LO), Karolina Klejzerowicz (klasa I LO) i Karol Parzonko (absolwent ZSOiZ). Uczniowie ZSOiZ przedstawili także montaż słowny - czytano fragmenty poezji Jana Pawła II i Jego słowa kierowane do młodzieży przy różnych okazjach.
Druga rocznica śmierci papieża Jana Pawła II

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl