buy medication online
 
Powitanie wiosny w Radziszewie Starym Drukuj
26.03.2007.

W Szkole Podstawowej w Radziszewie Starym 21 marca obchodziliśmy bardzo uroczyście powitanie kalendarzowej wiosny. Ten prastary obrzęd pożegnania zimy był radosnym dniem w naszej placówce.
   
Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od odczytania „Telegramu od Wiosny” i podjęliśmy się wykonania różnych zadań o tematyce ekologicznej. Drużyny wykonywały zadania plastyczne, z przygotowanych wcześniej materiałów. Drużyna A przygotowywała kukłę Marzanny z surowców wtórnych, natomiast drużyna B ubierała kukiełkę Wiosenki.
   
Z ,,Pannami” wyszliśmy na teren przyszkolny, by pożegnać zimę i powitać wiosnę. Według wierzeń ludowych odejście zimy miał przyspieszyć obrzęd topienia Marzanny. Ten rytuał zmieniliśmy. Nie topiliśmy Marzanny, ponieważ nie chcemy zanieczyszczać środowiska. Kukłę Marzanny rozebraliśmy na części, segregując odpady do odpowiednich worków przystosowanych na śmieci. Na placu szkolnym umieściliśmy Wiosenkę i radośnie wyruszyliśmy w dwóch grupach na poszukiwanie oznak wiosny, w czym najlepsze okazały się dziewczęta. Kolejne zadanie dla drużyny A polegało na układaniu haseł o ochronie przyrody, które zawiesiliśmy na przygotowanym wcześniej wiosennym drzewku. Z kolei drużyna B wykonywała wiosenny ogród, po czym uczniowie z klas III-VI zaprezentowali wiersze o tematyce wiosennej. Kolejnym etapem zabawy były zadania sprawnościowe: „Zajęczy przysmak”, „Kolorowe kłębki”, „Walka na gazetowe miecze”. Zwycięzcy tych konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy.
   
Organizując tego rodzaju uroczystości przyczyniamy się do integracji całej społeczności szkolnej. Poprzez wspólną zabawę przybliżamy dzieciom wiedzę i zwyczaje.

 

                                                                        

Dorota Komarowska


Powitanie wiosny w Radziszewie Starym
 
Powitanie wiosny w Radziszewie Starym
 
Powitanie wiosny w Radziszewie Starym
 
Powitanie wiosny w Radziszewie Starym
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl