buy medication online
 
"Działaj Lokalnie" Drukuj
11.12.2006.

Akademia Rozwoju Filantropii w Warszawie, przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizuje program “Działaj Lokalnie”, który poprzez przyznawanie dotacji w otwartych konkursach grantowych pomaga w budowaniu aktywnych społeczności lokalnych, w których mieszkańcy wspólnie definiują własne problemy. 

“Działaj Lokalnie” to program realizowany od 2000 roku, który poprzez przyznawanie dotacji w otwartych konkursach grantowych pomaga w budowaniu aktywnych społeczności lokalnych, w których mieszkańcy wspólnie definiują własne problemy i starają się im przeciwdziałać, bądź łagodzić ich skutki. Dotacje w ramach programu „Działaj Lokalnie” przyznawane są zarówno w konkursach ogólnopolskich, jak i poprzez Lokalne Organizacje Grantowe, które prowadzą lokalne konkursy granatowe oraz przyznają dotacje organizacjom pozarządowym oraz inicjatywom obywatelskim skupiającym swe działania na obszarze od minimum 4 gmin, do kilku powiatów. 

Gmina Ciechanowiec, z inicjatywy Stowarzyszenia "Tutor", wraz z gminami Klukowo, Nur i Perlejewo przystąpiła do tworzenia Lokalnej Organizacji Grantowej. W pierwszym etapie działalności LOG musi udowodnić swoje umiejętności w zakresie zdobywania funduszy, organizowania działań w celu rozwiązania problemów i aktywizacji społeczności.

7 grudnia 2006 roku odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, zastępca burmistrza Ciechanowca Wiktor Wojtkowski, wójt gminy Klukowo Grzegorz Sylwestrzuk, wójt gminy Nur Jacek Murawski, dyrektorzy szkół i domów kultury, przedstawiciele organizacji lokalnych oraz przedstawicielki Akademii Rozwoju Filantropii.

LOG postanowił rozpocząć działalność od zbierania funduszy z przeznaczeniem na dwa projekty – pozyskiwania stypendiów dla młodzieży oraz na organizację wycieczki edukacyjnej dla dzieci.

 
“Działaj Lokalnie”
 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl