buy medication online
 
"Hubertus 2006" Klubu Jeździeckiego "Gepard" Drukuj
27.10.2006.

Już po raz drugi Klub Jeździecki “Gepard” zorganizował tradycyjnego “Hubertusa” czyli “pogoń za lisem”. Współorganizatorami imprezy było Europejskie Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Łomżyńskie Bractwo Kurkowe “Pospolite Ruszenie”. Wśród gości znaleźli się członkowie Związku Szlachty Polskiej, Bractw Kurkowych z Warszawy, Krakowa, Łomży i Łaska oraz członkowie Klubów Jeździeckich “Karino” w Łomży i “Kres” w Jurowcach. 

Po mszy świętej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej kawalkada zaprzęgów i jeźdźców przejechała przez miasto i powróciła na teren Klubu Jeździeckiego “Gepard”.

Zgromadzonych powitali prowadzący Gniewomir Rokosz-Kuczyński i Tomasz Miliszkiewicz oraz wicemarszałek Województwa Podlaskiego i wiceprezes Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Białymstoku Krzysztof Tołwiński, poseł sejmu V kadencji z okręgu białostockiego Jacek Bogucki i sędzia Trybunału Stanu Jan Maria Jackowski. Całą uroczystość uświetnił Zespół Sygnalistów Myśliwskich “Akteon” Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Po oddaniu salwy z repliki XVIII-wiecznego działa okrętowego, gdy impreza została oficjalnie uznana za otwartą, przedstawiono jeźdźców i konie biorące udział w gonitwie.

Pogoń za “lisem”, którym była Milena Jakubiak z Klubu Jeździeckiego “Karino” z Łomży, była długa i wyczerpująca. Ostatecznie lisią kitę zdobył Dariusz Wiśniewski z Klubu Jeździeckiego “Gepard” z Ciechanowca.

Konie biorące udział w gonitwie zostały udekorowane okolicznościowymi rozetami, a "lis”, zwycięzca gonitwy i główny organizator imprezy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez panów Leszka Zdziarskiego i Alfreda Jesionka. 

Na zakończenie imprezy można było posłuchać występów Zespołu Ludowego “Kalina” z Żurobic, poczęstować się grochówką czy pieczenią z dzika...

więcej zdjęć...

“Hubertus 2006” Klubu Jeździeckiego “Gepard”
 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl