buy medication online
 
Nowości w Bibliotece Miejskiej Drukuj
12.10.2006.

 
 Nowości w Bibliotece Miejskiej  

„Najlepsi przyjaciele” Joanna Trollope
    Współczesna powieść obyczajowa autorki “Hiszpańskiego kochanka”. Kiedy małżeństwo Giny się rozpadło, liczyła, że znajdzie spokojną przystań w domu Laurence'a i jego żony. Nie spodziewała się, że Laurence, z którym przyjaźniła się od lat, właśnie teraz zakocha się w niej. Dorastającym dzieciom Giny i Laurence'a niełatwo przychodzi zaakceptowanie decyzji dorosłych. Dopiero kontakt z babcią, przeżywającą późną miłość, zmienia nastawienie nastolatków do rodziców – uczą się dystansu, przebaczania i dojrzewają emocjonalnie.

 Nowości w Bibliotece Miejskiej 

“„Angielski pacjent” Michael Ondaatje
    Wyróżniona prestiżową nagrodą Brookera powieść kanadyjskiego pisarza, którą przeniósł na ekran Anthony Minghella (otrzymując za tę adaptację dziewięć Oskarów). Angielski pacjent to najpiękniejszy romans końca XX wieku.

 Nowości w Bibliotece Miejskiej 

„Agroturystyka” Michał Sznajder, Lucyna Przezbórska
    Agroturystyka jest obecnie przedmiotem dużego zainteresowania nie tylko polityki społecznej, gospodarczej i rolnej, lecz również samych rolników, dla których jest szansą zdobycia nowych źródeł dochodu. Podręcznik składa się z trzech części. Pierwsza to wprowadzenie do agroturystyki, druga jest poświęcona ekonomice i organizacji agroturystyki (w tym m.in. Ekonomice i organizacji gospodarstw agroturystycznych), a w trzeciej – swoistym studium przypadków – omówiono podmioty i przedsięwzięcia agroturystyczne.
    Podręcznik jest przeznaczony dla studentów akademii rolniczych, wychowania fizycznego i ekonomicznych na kierunkach związanych z rolnictwem i turystyką. Może stanowić źródło wiedzy dla uczniów szkól średnich o profilach turystycznym, ekonomicznym i rolniczym. Zainteresuje również osoby zajmujące się problematyką rozwoju agroturystyki w regionach.

 Nowości w Bibliotece Miejskiej 

„Tatuaż z motylem” Philip Pullman
    „Tatuaż z motylem” brytyjskiego pisarza Philipa Pullmana, to powieść dla dorastającej młodzieży. Twórca słynnej trylogii fantasy “Mroczne materie”, w atrakcyjny sposób połączył kilka elementów – wartką akcję, niebanalną fabułę okraszoną wątkiem kryminalnym i tajemnicami rodzinnymi, oraz rozterki nurtujące współczesnych nastolatków, takie jak pierwsza miłość i poszukiwanie własnego “ja”.

 Nowości w Bibliotece Miejskiej 

„Przejście. Tajemnica Almarynu” Dorota Mularczyk
    Książka jest wyborem krótkich, lecz głębokich tekstów, które pozwalają jak nigdy dotąd poznać myśli i obraz świata widziany oczami autora. To niepowtarzalna szansa napawania się wyważonym i pełnym refleksji spojrzeniem na życie...

 Nowości w Bibliotece Miejskiej

„Poczytaj mi, Mamo”, wybór tekstów: Wendy Cooling, ilustracje: Penny Dann
    Książka zawiera pięćdziesiąt historii opowiadanych przez sympatyczne zwierzątka: Żabkę, Myszkę i Kaczuszkę. Snują one opowieści o królewnach, olbrzymach, wróżkach, zwierzętach oraz o wszystkim co tylko może dziecko zainteresować.
    Każda z opowiadanych historii została zabawnie zilustrowana, dzięki czemu najmłodszy czytelnik może wyobrażać sobie, np. sówkę, która uczy się latać czy też trzy małe trolle. Dziecko na pewno nie będzie się nudzić, słuchając czytanych opowieści, z pewnością będzie świetnie się bawić i prosić o ponowne przeczytanie bajki.

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl