buy medication online
 
Adopcja Serca Drukuj
03.10.2006.

Od kilku lat w Polsce prowadzona jest przez zakony, organizacje i ruchy katolickie, akcja Adopcja Serca, w którą mogą się włączać ludzie dobrej woli. Adopcja Serca to solidarność ponad granicami politycznymi, kulturowymi i rasowymi, to poznanie dziecka przez wymianę listów i zdjęć, pokrycie kosztów jego utrzymania i wykształcenia.

Do akcji włączyły się dzieci z prowadzonego przez siostrę Weronikę Misyjnego Koła Różańcowego przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu. Przez cały miniony rok szkolny dzieci składały do skarbonek misyjnych drobne ofiary, które były przekazywane na utrzymanie adoptowanego dziecka.

We wrześniu przyszedł list z informacją o objętym opieką dziecku – jest to pochodząca z Rwandy, urodzona w 1996 roku Umuhire Mapendo, która mieszka w miejscowości Masaka (gmina Kicukiro, diecezja Kigali).

Umuhire pozostaje pod opieką matki, bo ojciec został uwięziony krótko po jej urodzeniu. Rodzina mieszka w krytym blachą, dwuizbowym domku, utrzymuje się z uprawy ogródka. Dziewczynka dobrze się uczy i dzięki pieniądzom przekazywanym z Polski będzie mogła kontynuować naukę, ukończyć szkołę i otrzymywać jeden posiłek dziennie.

 
Więcej informacji na http://kopernik.webd.pl

 
Umuhire Mapendo
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl