buy medication online
 
Budowa cmentarza przy parafii pw. NMP z Fatimy Drukuj
23.08.2006.

Po erygowaniu w 1998 roku w prawobrzeżnym Ciechanowcu parafii pw. NMP z Fatimy i wybudowaniu w 2000 roku kaplicy, narodził się projekt budowy cmentarza grzebalnego. W chwili obecnej parafia korzysta z cmentarza parafialnego w Kuczynie lub z cmentarza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

W listopadzie 2000 roku Józef Radziwon ofiarował ziemię pod cmentarz. Ówczesny proboszcz ks.Waldemar Krzywiński planował rozpocząć prace wiosną 2001 roku, jednak pomysł budowy na tym terenie nie powiódł się, z uwagi na liczne sprzeciwy mieszkańców. Działkę tę w 2003 roku sprzedano, a w 2004 roku rozpoczęto starania o zakup działki na północno – zachodnim skraju miasta, przy ul. Uszyńskiej.

Działkę kupiono w kwietniu 2006 i rozpoczęto rozłożoną na etapy budowę cmentarza. 

Obecnie trwa budowa ogrodzenia, następnie zostanie wykonany podjazd pod bramę cmentarną. Zasadzenie wokół zieleni oraz wytyczenie alei głównej i bocznych zakończy pierwszy etap zaplanowanych prac. W kolejnym przewidziana jest budowa parkingu, a dalej – budowa kaplicy cmentarnej, zbiornika na ścieki sanitarne, przyłączy energetycznych i wyznaczenie pól grzebalnych.

Budowa cmentarza przy parafii pw. NMP z Fatimy

Budowa cmentarza przy parafii pw. NMP z Fatimy
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl