buy medication online
 
Turniej Sołectw Drukuj
18.08.2006.

Już po raz trzeci Urząd Miejski w Ciechanowcu zorganizował Turniej Sołectw, który został rozegrany 13 sierpnia 2006 roku w czasie obchodów Międzynarodowego Święta Chleba w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka.

W tym roku do zawodów o nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Ciechanowca przystąpiły trzy sołectwa: Antonin, Kosiorki i Pobikry. Do bezpośredniej rywalizacji w Turnieju stanęły pięcioosobowe drużyny składające się z dziecka, dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. Konkurencje rozgrywane podczas zawodów zmieniają się corocznie , więc uczestników spotykają niespodzianki. W tym roku panowie musieli wykazać się umiejętnością obierania ziemniaków czy ubijania piany, panie musiały biegać z zawiązanymi oczami i szklanką pełną wody lub pomagać przy piłowaniu pnia, dzieci rzucały ziemniakami do celu i uczestniczyły w wyścigu z pieńkiem. Były też konkurencje sprawdzające umiejętności zgodnej współpracy–wyścigi “ na nartach” czy wyścig “na skrzynkach”.

Po zaciętej rywalizacji, pełnej śmiechu i dobrej zabawy zwyciężył Antonin przed Pobikrami i Kosiorkami. Zwycięzcy otrzymali nagrodę główną – nowoczesną wiatę przystankową. Przegrani otrzymali nagrody pocieszenia, którymi także były wiaty przystankowe.

Po zakończeniu konkursu przystąpiono do konsumpcji tradycyjnych potraw regionalnych przygotowanych przez gospodynie z poszczególnych wsi – były domowe sery, chleby i wędliny, baby ziemniaczane, pieczone pierogi nadziewane kaszą z mięsem i wiele innych przysmaków.
 

Turniej Sołectw 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl