buy medication online
 
II Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Drukuj
01.08.2006.

30 lipca 2006 roku po raz drugi odbyły się w Ciechanowcu Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami . Imprezę zorganizowali: Jeździecki Klub Sportowy „Gepard” z Ciechanowca, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Europejskie Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku. Honorowy patronat objęli Marszałek Województwa Podlaskiego i Starosta Wysokomazowiecki.

Zawody rozpoczęły się uroczystym przemarszem z terenów przy stacji Tomex-Orlen do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie organizatorzy, zawodnicy i publiczność wzięli udział w mszy św. Swoją obecność zaznaczyli członkowie bractwa kurkowego, którzy w czasie podniesienia oddali pierwsze tego dnia wystrzały z zabytkowej broni. Po mszy korowód przemaszerował ponownie na teren zawodów, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie, które poprowadził Gniewomir Rokosz – Kuczyński – prezes Europejskiego Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się m.in: Genowefa Wiśniowska - wicemarszałek Sejmu, Krzysztof Tołwiński – wicemarszałek Województwa Podlaskiego, przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i samorządów lokalnych.

W konkursie wzięło udział dwanaście zaprzęgów, które startowały w dwóch kategoriach: par i singli. Wszyscy zawodnicy pokonywali ten sam parkur z szesnastoma przeszkodami. Za nieprawidłowe pokonanie przeszkody, pominięcie lub zrzutkę doliczano karne sekundy. Po podliczeniu wyników I miejsce w kategorii zaprzęgów wielokonnych zdobył Władysław Żero z Popław z zaprzęgiem kucyków Maniek i Ludwik (2.85.57 min) , II miejce zajął Jan Dłuski z Łuniewa Wielkiego z zaprzęgiem Baśka i Kaśka (3.02.12 min), a III miejsce pan Józef Kryński z Łempic z zaprzęgiem Ola i Ala (3.31.25 min). W kategorii zaprzęgów jednokonnych III miejsce zajął Andrzej Cinicki z Krynic na koniu Egon (2.25.11 min), II miejsce Bogdan Daciak z Białegostoku na Hetmanie (2.09.34 min), a I miejsce Bartosz Fabiński z Mikołajewa na Akronie (2.06.37 min).

Nagrodami dla zwycięzców poszczególnych kategorii były akcesoria jeździeckie: rzędy końskie, uździenice, siodła i puchary. Nagrody ufundowali: Burmistrz Ciechanowca, Ministerstwo Rolnictwa, Marszałek Województwa Podlaskiego, Starosta Wysokomazowiecki, Bractwo Kurkowe oraz firma „Tomex”.

Po zakończeniu konkursu i wręczeniu nagród rozpoczęła się część rozrywkowa, którą rozpoczęły pokazy w wykonaniu członków Stowarzyszenia Sportowo Jeździeckiego im. 10 Pułku Ułanów Litewskich z Grabowa. Przez cały czas można było oglądać repliki historycznych ubiorów szlacheckich prezentowane przez członków Bractwa Kurkowego, usłyszeć wiwaty i salwy armatnie, posłuchać muzyki, zjeść kiełbaskę z grilla. Imprezę zakończył pokaz ogni sztucznych i fajerwerków.

 

I Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl