buy medication online
 
Wizyta na Litwie - spotkanie z historią Drukuj
08.06.2006.

Głównym celem wyjazdu delegacji z Ciechanowca na Litwę był udział w IV Festynie Kultury Polskiej “Znad Issy” w Kiejdanach, jednakże gospodarze zaplanowali czas na zwiedzanie. Po Kiejdanach gości z Ciechanowca oprowadzała założycielka Stowarzyszenia Polaków Kiejdan pani Irena Duchowska. Poznawanie zabytków Litwy rozpoczęło się od Krypty Radziwiłłów mieszczącej się w kościele Kalwińskim, kiejdańskiej Starówki oraz drewnianego kościoła św. Józefa.

Następny dzień to wyjazd do Dotnuvy – partnerskiego miasta Ciechanowca, do barokowego kościoła Zwiastowania N.M.P. ufundowanego m.in. przez Chrapowickich. W powrotnej drodze do Kiejdan było Podbrzeże (Paberże) miejsce związane z osobą księdza Tevasa Stanislovasa, kapucyna, człowieka, który całym swym życiem służył Bogu i ludziom.

Dzień trzeci to wizyta w Wilnie, zwiedzanie polskiego cmentarza na Rossie, złożenie kwiatów na grobie matki Józefa Piłsudskiego. Na wileńską Starówkę przewodnik wprowadził grupę przez Ostrą Bramę. Po czym śladami pobytu Adama Mickiewicza w Wilnie poprowadził zwiedzających przez miasto, do kościoła św. Kazimierza, św. Teresy, św.Anny i cerkwi św. Ducha.

Ostatnim akordem pobytu na Litwie była msza św. w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.

więcej zdjęć...

Wizyta na Litwie - spotkanie z historią 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl