buy medication online
 
IV Festyn Kultury Polskiej "Znad Issy" w Kiejdanach na Litwie Drukuj
07.06.2006.

Już po raz czwarty odbył się organizowany przez Stowarzyszenie Polaków Kiejdan, Oddział Związku Polaków na Litwie "Lauda", Festyn Kultury Polskiej “Znad Issy”. W tym roku wśród zaproszonych gości znalazł się ciechanowiecki Chór Parafialny “Kantata” oraz połączona, ciechanowiecko – zambrowska, Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Delegacja z Ciechanowca przebywała na Litwie od 2 do 4 czerwca 2006 roku.

Festyn rozpoczął się mszą św. w kościele pw. św. Józefa w Kiejdanach, w czasie której śpiewał nasz chór i grała orkiestra. Po mszy zaproszone zespoły z Polski wystąpiły na placu Senoji Rinka w Kiejdanach, po czym uczestniczyły w otwarciu wystawy malarstwa Dagny Gmitrowicz Stankuć w Wielokulturowym Centrum w Kiejdanach.

Drugi dzień Festynu, to udział naszego chóru we mszy św. w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Dotnuvie – mieście partnerskim Ciechanowca, a potem powrót do Kiejdan, gdzie głównym punktem Festiwalu był koncert w Centrum Kultury. Na scenie wystąpiły polskie zespoły: „Polonia” z Warszawy, „Ojczyzna” z Węgorzewa, „Żurawiacy” z Bogut, oraz polonijne: „Kotwica” z Kowna, „Zgoda” z Rudomino, „Mariampolskie kropelki” i „Harmonia” z Mariampola, „Czerwone Maki” z Jawniun, „Issa” z Kiejdan oraz „Ainiai” i „Austeja” z Akademii. Chór Parafialny “Kantata”pod dyrekcją Krzysztofa Pełszyka, wykonał 3 utwory: “Kantatę na chór mieszany” powstałą na 100-lecie śmierci ks. K. Kluka – sł. Fr. Próchnicki, muz. M. Signi, “Gaude Mater Polonia” Wincentego z Kielczy i “Modlitwę obozową” Adama Kowalskiego.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Chór Parafialny “Kantata” występowały wielokrotnie w ciągu trzech dni w różnych miejscach. Ostatnim punktem pobytu na Litwie była msza św. w kaplicy, przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej z udzialem chóru oraz występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Domu Kultury Polskiej w Wilnie.


Nagranie występu Chóru "Kantata"


więcej zdjęć...

IV Festyn Kultury Polskiej "Znad Issy" w Kiejdanach na Litwie 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl