buy medication online
 
Pierwsza Komunia Święta w Winnie-Poświętnej Drukuj
16.05.2006.

 

                                                  Przyjdźcie, o dziatki czyste, niewinne,
Wyście radością Kościoła.
Chrystus was czeka, Chrystus was woła,
Chrystus z miłością was wzywa!


 Każde dziecko z katolickiej rodziny zna dobrze to przeżycie: przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej, niezapomniane spotkanie z Panem Jezusem.

Eucharystia, ustanowiona przez Chrystusa w przeddzień Jego Męki, podczas Ostatniej Wieczerzy, jest sakramentem Nowego Przymierza, jest największym z sakramentów. W tym sakramencie Pan Jezus, pod postaciami chleba i wina, staje się pokarmem naszych dusz.

W niedzielę, 14 maja 2006 roku, do Pierwszej Komunii Świętej w Parafii św. Doroty Dziewicy i Męczennicy w Winnej Poświętnej przystąpiło 26 dzieci, które do przyjęcia sakramentu przygotowali: ks. Sławomir Wentczuk, siostra Weronika i pani katechetka Dorota Golińska. Pierwsza Komunia Święta jest wielkim świętem, okazją do religijnej odnowy całej rodziny. Przy ołtarzu dzieciom towarzyszyli rodzice i rodzice chrzestni, którzy wraz z dziećmi przyjmowali Komunię Świętą.

Przed pierwszą Komunią rodzice przygotowali dla każdego dziecka specjalnie upieczone bochenki chleba. Bochenki te, złożone przy głównym ołtarzu w czasie mszy św., zabrały dzieci do domów na przyjęcia rodzinne jako symbol łączący Pierwszą Komunię w kościele z rodzinnymi zwyczajami domowymi.

więcej zdjęć...

Pierwsza Komunia Święta w Winnie-Poświętnej 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl