buy medication online
 
Jarmark św. Wojciecha Drukuj
04.05.2006.
                                             

Najbardziej mi żal...
Kolorowych jarmarków, blaszanych zegarków
Pierzastych kogucików, baloników na druciku
Motyli drewnianych, koników bujanych
Cukrowej waty i z piernika chaty...


Na przełomie XIX i XX wieku w Ciechanowcu odbywały się duże, kilkudniowe jarmarki. Od kilku lat tę tradycję kontynuuje Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka organizując “Jarmark św. Wojciecha”, który w tym roku odbył się już po raz dziesiąty.

Jarmarki są okazją do zaprezentowania twórców regionalnych: piekarzy, kowali, garncarzy, hafciarek, stolarzy, serowarów, pszczelarzy i wikliniarzy. Pracownicy Muzeum Rolnictwa oferowali “swojskie jadło” - świeżo wędzoną kiełbasę, kiszone ogórki, domowy smalec, chleb i piwo jałowcowe oraz zioła lecznicze i przyprawowe.

Na jarmarku było ponad 60 kupców - wielu ogrodników, oferujących rozsadę warzyw, sadzonki kwiatów, drzew i krzewów; sprzedawców zabawek i pamiątek… Oprócz tego atrakcją jarmarku były przejażdżki na kucyku i bryczką. Szacuje się, że tegoroczny jarmark odwiedziło ok. 5000 osób.

Ciechanowiec włączył się w akcję sadzenia dębów, które mają być pomnikami upamiętniającymi Jana Pawła II - pierwszego Papieża z rodu Polaków, sługę Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki i ojców, którzy na Podlasiu starali się wszczepiać wiarę i miłość do Polski w serca nowych pokoleń. Dęby te mają być wzorem mocy i wytrwałości w dążeniu do dobra. Świąteczny dzień, 30 kwietnia, był okazją do posadzenia dębów w centrum miasta i na terenie Muzeum Rolnictwa
.

więcej zdjęć...

Jarmark św. Wojciecha 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl