buy medication online
 
Narodowe czytanie nowel polskich Drukuj
10.09.2019.

Po raz kolejny, w Ciechanowcu 7 września rozpoczęło się Narodowe Czytanie, akcja zainicjowana w 2012 roku, mająca na celu popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
 
Narodowe czytanie nowel polskich

fot. COKiS


Narodowe Czytanie zorganizowane zostało w tysiącach miejsc na terenie całej Polski, a także poza granicami kraju. Podczas tegorocznej odsłony akcji, Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Na liście znalazły się: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.

Ciechanowiec od początku czynnie uczestniczy w czytaniu arcydzieł polskiej literatury. W tegorocznym, ósmym czytaniu, które odbyło się przed budynkiem Urzędu Miejskiego, największą grupę uczestników stanowili uczniowie szkół wraz z nauczycielami, pracownicy lokalnych instytucji, ale nie brakowało też przypadkowych przechodniów.

Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
 
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl