buy medication online
 
Za nami Międzynarodowy Festiwal Folkloru Podlaskie Spotkania Drukuj
08.08.2019.

Po raz kolejny w Ciechanowcu gościły zespoły folklorystyczne w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie Spotkania".
 
Za nami Międzynarodowy Festiwal Folkloru Podlaskie Spotkania

fot. Piotr Filiński COKiS


W sierpniowe popołudnie barwny korowód zespołów z różnych regionów Europy, Azji i Ameryki przeszedł od siedziby Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu na Plac Jana Pawła II, gdzie Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki powitał uczestników i otworzył festiwal.

Na ciechanowieckiej scenie folklor swoich krajów zaprezentowały zespoły: Folk Dance Group Iliria Al. z Albanii, Folk Group Bosiljak z Chorwacji, Surtaal Performing Art. z Indii, Ballet Folklorico Tupa Marka z Chile, Bolivian Association in Russian Federation z Boliwii, Cubania Extrema z Kuby, Daugavina z Łotwy, Folk Group Seniors Sumperk z Czech, Zespół Pieśni i Tańca Roztocze i Zespół Pieśni i Tańca Ciechanowiec.

Festiwal corocznie odbywa się w kilku miejscowościach Podlasia. Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych, poznanie folkloru innych krajów i narodów oraz promowanie folkloru Podlasia.

Organizatorami XIV Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania” byli: Stowarzyszenie Artystyczne „Skowronki” z Brańska, Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku, Bielski Dom Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie, Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem i Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Jurowcach k. Białegostoku.


          Więcej zdjęć...
 
 
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl