buy medication online
 
Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II Drukuj
03.04.2006.
 Jan Paweł II                            
W niedzielę minęła pierwsza rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Na całym świecie   odbyły się uroczystości kończące rok żałoby i upamiętniające Jego odejście. Uroczyste koncerty zorganizowano m. in. Tunisie, Berlinie, Nowym Jorku, msze w intencji kanonizacji w Tokio, w kościołach Irlandii i na Ukrainie. Dzieło ekumeniczne Jan Pawła II wspominali wyznawcy judaizmu i prawosławia, w Indiach oddano Mu hołd jako orędownikowi pokoju. Do Watykanu na obchody rocznicy śmierci przybyło ok. 100 tys. pielgrzymów – uczestniczyli w licznych mszach odprawianych w rzymskich kościołach, modlitwie na placu św. Piotra i wieczornym czuwaniu modlitewnym.

W Polsce obchody rozpoczęły się w całym kraju już w sobotę – uczestniczono w mszach, czuwaniach, odsłaniano pomniki i tablice pamiątkowe; w godzinie śmierci Jana Pawła II odbył się telemost pomiędzy Krakowem a Watykanem… 

W Ciechanowcu obchody rocznicy zaczęły się mszą św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej celebrowaną przez ks. prałata Kazimierza Siekierko wraz z księżmi dekanatu ciechanowieckiego.We mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe z miejscowych zakładów pracy i związków oraz Orkiestra Dęta OSP. Po mszy wierni przeszli pod pomnik Jana Pawła II, gdzie delegacje samorządowe, szkolne, zakładowe i organizacji społecznych złożyły wieńce i wiązanki. Uroczystość uświetnił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza.

więcej zdjęć...

Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl