buy medication online
 
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje Drukuj
16.04.2019.
 
Cykle powieściowe polskich autorek: Danki Braun, Blanki Lipińskiej, Agaty Przybyłek czy Katarzyny Michalak,  to tylko niektóre z nowości,  mogących zainteresować czytelników ciechanowieckiej Biblioteki.

Książek można poszukać online w Katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu.
 
Godziny otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej:
poniedziałek 8.00-16.00
wtorek - piątek 8.00-18.00
sobota 9.00-15.00 


„Rzeczy, których nie wyrzuciłem
Marcin Wicha
Wydawnictwo: Karakter
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje 
Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty, wspomnienia, urywki zdań? Narrator porządkuje książki i rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę. Jednocześnie rekonstruuje jej obraz – mocnej kobiety, która w peerelowskiej, a potem kapitalistycznej rzeczywistości umiała żyć wedle własnych zasad. Wyczulona na słowa, nie pozwalała sobą manipulować, w codziennej walce o szacunek – nie poddawała się. Była trudna. Była odważna.
W tej książce nie ma sentymentalizmu, są za to czułość, uśmiech i próba zrozumienia losu najbliższej osoby. Jest też opowieść o tym, jak zaczyna odchodzić pierwsze powojenne pokolenie, któremu obiecywano piękne życie.


"Nietypowa Matka Polka"
Anna Szczepanek
Wydawnictwo: Edipresse
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje W świecie, w którym większość cytuje Paulo Coelho, ona zapytana o ulubioną sentencję o życiu odpowiada: "Urrrr Arrr Aghrrrr Uhrrrr", cytując" Chewbaccę. W świecie, w którym wszyscy są piękni, fit i ćwiczą z Chodakowską, ona postanowiła nie nakładać filtra na swoje zmarszczki i cellulit, a jako guru wybrała sobie Dorotę z "Moich Wypieków". W świecie, w którym rodziny w mediach społecznościowych są zawsze uśmiechnięte jak z reklamy pasty do zębów, mają nienaganne maniery i lśniący dom - ona mówi, że zawsze chciała, by pośmiertnie mówiono o niej "fajna babka", a nie ta z najczystszymi oknami.


„Bądź przy mnie zawsze
Agata Przybyłek
Cykl: Bądź przy mnie zawsze (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje
 

Laura, świeżo upieczona absolwentka psychologii, poznaje chłopaka ze wsi. Alek prowadzi odziedziczone po rodzicach gospodarstwo rolne. Choć pochodzą z dwóch różnych światów, wzajemna sympatia bardzo szybko przeradza się w głębsze uczucie.
Róża, urocza starsza pani, po latach emigracji powraca do ojczyzny. Z braku innej możliwości zatrzymuje się w domu u nieznajomej rodziny.
Jak splotą się te dwie historie? Czy to, co zdarzyło się kiedyś, może w jakikolwiek sposób wpłynąć na gnającą do przodu przyszłość?

W bibliotece dostępne są wszystkie części cyklu.„Pozwól mi wrócićB.A. Paris
Tłumaczenie: Magdalena Koziej
Wydawnictwo: Albatros
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje
 Fin i Layla, młodzi i nieprzytomnie w sobie zakochani, wyjeżdżają na wakacje do Francji. W drodze zatrzymują się w nocy na parkingu i kiedy Fin wraca z toalety, jego dziewczyny nigdzie nie ma. Fin opowiada policji, o tym, co zdarzyło się tej nocy. Są tacy, co nie wierzą w jego wersję i podejrzewają go o najgorsze. Nawet po latach. I tylko Fin wie, że nie powiedział policji całej prawdy.
Po dziesięciu latach zaczyna jeszcze raz – w innym miejscu, z inną kobietą. I tak się akurat złożyło, że jest nią siostra jego zaginionej dziewczyny. Kiedy się zaręczają, Fin dostaje telefon. Ktoś z jego przeszłości widział Laylę


365 dni” Blanka Lipińska
Wydawnictwo: Edipresse
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje Massimo Toriccelli jest młodym, szalenie przystojnym i szalenie niebezpiecznym szefem sycylijskiej mafii.
Laura Biel jest filigranową brunetką, miłośniczką luksusowych marek i znudzoną życiem 29-letnią menedżerką hotelarstwa. Nie spodziewa się, że na jej drodze stanie najniebezpieczniejszy mężczyzna na Sycylii, który porwie ją, uwięzi, zagrozi śmiercią jej rodzinie i da 365 dni… na pokochanie go.
"365 dni" to połączenie "Ojca Chrzestnego" z "50 twarzami Greya".

W bibliotece dostępne są także dalsze części cyklu.


„Historia pewnego związku” Danka Braun

Cykl: Saga rodziny Orłowskich (tom 1)
Wydawnictwo: Prozami
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje
 Wszystko zaczęło się w czasach, gdy sklepowe półki świeciły pustkami, a w kawiarniach podawano głównie winiak klubowy.
Ona - skromne, niedoświadczone brzydkie kaczątko, zakochała się w nim bez pamięci. On - obiekt pożądania większości kobiet, syn bogatych rodziców, łaskawie pozwolił się wielbić, a rola nauczyciela seksu mocno go bawiła. Pewnego dnia wyjechał. Spotkali się po jedenastu latach, gdy ona, samotna matka, już nie tak skromna, szykowała się do zamążpójścia, a on, wdowiec, chciał znaleźć w Polsce wyciszenie.

W bibliotece dostępne są wszystkie tomy cyklu.


Drzewo Anioła” Lucinda Riley
Tłumaczenie: Jan Kabat
Wydawnictwo: Albatros   
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje Fascynująca powieść o zapomnianej przeszłości, skomplikowanych relacjach rodzinnych i mrocznych sekretach.
Greta po 30 latach wraca w rodzinne strony. Tragiczny wypadek spowodował u niej amnezję i wymazał z jej pamięci ostatnich 20 lat życia. Pewnego dnia, spacerując w lesie, trafia na tajemniczy grób. Poruszające odkrycie uruchomi lawinę zdarzeń, które doprowadzą Gretę do dawno zapomnianych, szokujących faktów.
Riley zabiera nas w sam środek międzypokoleniowej historii, pełnej fascynujących postaci, podróży w czasie i zaskakujących zwrotów akcji


Kłamstwa, którymi żyjemy. Jak zmierzyć się z prawdą, zaakceptować siebie i zmienić swoje życie” Jon Frederickson
Tłumaczenie: Maria Nowak
Wydawnictwo: W drodze
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje Czy do gabinetu psychoterapeuty zaglądamy dlatego, że dojrzeliśmy do głębokiej zmiany, czy raczej pragniemy, by osoba postronna utwierdziła nas w kłamstwach, którymi karmimy się od lat? Książka Jona Fredericksona nie tylko nauczy nas dostrzegać złudzenia i iluzje naszej codzienności, lecz także dostarczy wskazówek, jak zmierzyć się z prawdą o samym sobie i uczynić swoje życie lepszym.
 


Pisarka” Katarzyna Michalak
Cykl: Trylogia Autorska (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo WM
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje
 Działali w tajemnicy. Wtapiali się w tłum. Słowa mogą niszczyć, ale mogą też ocalić. Oto historia Pisarki, która spośród tysięcy słów wybiera te najpiękniejsze, by je splatać w niezapomniane historie. To również opowieść o dwojgu młodych ludziach, Weronice i Wiktorze, którzy mają tylko siebie, pragną jedynie poczucia bezpieczeństwa i prawa do miłości. Czy mogą zwyciężyć w nierównej walce z losem?

Pierwszy tom Trylogii Autorskiej ukazał się na początku tego roku. Wkrótce następne tomy.


„Tajemnice Amy Snow
Tracy Rees
Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński
Wydawnictwo: Czarna Owca
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje  Wczesnowiktoriańska Anglia. Amy, porzucona jako noworodek w śnieżnej zaspie, trafia do pobliskiego dworu w Hatville, lecz właściciele wspaniałej posiadłości i zatrudnieni w niej służący okazują się zimni i niegościnni.
Jedyną jej przyjaciółką jest dziedziczka, olśniewająca Aurelia Vennaway, która znalazła małą Amy w śniegu. Kiedy Aurelia umiera w młodym wieku, dziewczyna jest zrozpaczona. Wtedy znajduje ostatni podarunek od Aurelii – plik listów z zaszyfrowaną wiadomością. Siedemnastoletnia Amy wyrusza w podróż po Anglii, aby odnaleźć skarb. Jeśli odkryje tajemnicę, zmieni całe swoje życie.

 
 
 
Źródło zdjęć i opisów książek: materiały wydawnictw.
 
 
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl