buy medication online
 
"Tradycyjny stół wielkanocny" wojewódzki konkurs Kół Gospodyń Wiejskich Drukuj
01.04.2019.

Druga edycja konkursu na „Tradycyjny stół wielkanocny” już przeszła do historii. W Ziołowym Zakątku w Korycinach prezentowało swoje potrawy, wypieki i dekoracje wielkanocne aż 70 Kół Gospodyń Wiejskich z Podlaskiego.
 
"Tradycyjny stół wielkanocny" wojewódzki konkurs Kół Gospodyń Wiejskich

fot. Koła Gospodyń Wiejskich


To rekordowa liczba uczestników wojewódzkich konkursów kulinarnych organizowanych przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Tegoroczny przyciągnął do Korycin tłumy gości, także samorządowców, radnych i posłów.

„Odzew z jakim spotkał się drugi konkurs na tradycyjny stół wielkanocny przerósł nasze oczekiwania – to ogromnie cieszy” – mówił gospodarz spotkania, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Stanisław Derehajło, witając uczestników kulinarnych zmagań – „Dziękuję, że kultywujecie nasze kulinarne tradycje, tradycje naszych przodków, że przekazujecie je kolejnym pokoleniom”.

W konkursie brały udział Koła Gospodyń z Gminy Ciechanowiec: Koło Gospodyń Wiejskich „Basiewianki” w Kocach-Basiach i Koło Gospodyń Wiejskich „Kukawka” w Pobikrach. Swoje potrawy na wielkanocny stół zaprezentowały gospodynie… i gospodarze, bo jak się okazuje w Kołach Gospodyń Wiejskich działają również panowie. Do nich należą założyciel Koła „Basiewianki” sołtys wsi Koce-Basie Andrzej Wojtkowski i sołtys Pobikier Antoni Zabłudowski.

„Basiewianki” z Koców-Basi zaprezentowały: Żurek sołtysa, Pasztet spod koca, Basieski nieudacznik, Basieskie klejnoty, Zawijaniec Mazura, Kwiat drożdżowy, Babskie baby i Swojskie jadło. „To początek naszej działalności, Koło powstało w ubiegłym roku” – powiedział sołtys Andrzej Wojtkowski – „W tym czasie zorganizowaliśmy już kilka spotkań integracyjnych. Konkurs w Korycinach był pierwszym, w którym braliśmy udział, szykujemy się do następnych. Chcemy promować nasze tradycje i smakowitości, a widząc ogromne zaangażowanie naszych gospodyń na czele z Prezes Koła Moniką Moczulską, mamy zapewnioną gwarancję sukcesu”.

Ze stołu Koła Gospodyń Wiejskich „Kukawka” w Pobikrach goście smakowali: klops z jajkiem, żurek z białą kiełbasą, pasztet z królika, swojskie wędliny, baby drożdżowe i piaskowe oraz ciasteczka ryżowe.

W tegorocznym konkursie Koło Gospodyń Wiejskich „Basiewianki” w Kocach-Basiach i Koło Gospodyń Wiejskich „Kukawka” w Pobikrach otrzymały wyróżnienia i okolicznościowe dyplomy.

Konkursy na tradycyjny stół świąteczny odbywają się od dwóch lat. Ich organizatorem jest Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.


          Galeria zdjęć
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl