buy medication online
 
Dentobus - mobilny gabinet stomatologiczny w Łempicach Drukuj
01.03.2019.

Szkołę Podstawową w Łempicach w dniach 7 i 8 marca 2019 r. odwiedzi Dentobus - mobilny gabinet stomatologiczny. W trakcie wizyty w Dentobusie uczniowie otrzymają przegląd stomatologiczny oraz zabiegi z zakresu profilaktyki (fluoryzacja, usuwanie kamienia, piaskowanie), zostanie też przedstawiony plan leczenia.  

Dentobus - mobilny gabinet stomatologiczny w Łempicach

Każde dziecko (do 18 roku życia) będzie mogło skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. Część rodziców wypełniła już stosowne oświadczenia, które otrzymali od nauczycieli z początkiem roku szkolnego. Dzieci, których oświadczenia zostały już zgromadzone będą przyjmowane w Dentobusie w pierwszej kolejności.

Jak podaje Narodowy Fundusz Zdrowia Podlaski Oddział Wojewódzki w Białymstoku, Dentobus jest w pełni wyposażonym gabinetem stomatologicznym. Są w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne, w tym m.in. wizyty adaptacyjne, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy. Dentobus zapewnia opiekę stomatologiczną dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których nie ma gabinetu stomatologicznego.

Według danych Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej na próchnicę choruje prawie 60% trzylatków, a statystyczny pięciolatek ma 5 chorych zębów. Zdaniem lekarzy dentystów, w leczeniu stomatologicznym dzieci najważniejsza jest profilaktyka. Działanie „Dentobusu” umożliwi m.in. wczesne wykrywanie próchnicy i wad zgryzu.

Zapotrzebowanie na przyjazd Dentobusu zostało zgłoszone na wszystkie szkoły podstawowe funkcjonujące na terenie gminy i Przedszkole w Ciechanowcu. O terminach przyjazdu do pozostałych placówek będziemy informować na bieżąco. 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl