W czasie piątej sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu radni zapoznali się z informacją z realizacji „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Ciechanowiec na rok 2018” oraz podjęli dwie uchwały: w sprawie wystąpienia Gminy Ciechanowiec ze Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cites” oraz w sprawie zarządzenia wyborów organów wykonawczych jednostek pomocniczych gminy.
Wybory w jednostkach pomocniczych gminy rozpoczną się 24 stycznia w sołectwie Radziszewo-Sieńczuch, następnie 25 stycznia odbędą się w sołectwie Łempice, 27 stycznia - organy wykonawcze wybiorą Kobusy i ciechanowieckie Osiedle Nr 2, 28 stycznia - Kozarze i Wojtkowice Stare, 29 stycznia - Koce-Basie, 30 stycznia - Koce-Piskuły i Koce-Schaby, 31 stycznia - Antonin i Bujenka, 1 lutego - Ciechanowczyk i Zadobrze, 3 lutego - Osiedle Nr 1, 4 lutego - Czaje-Bagno i Czaje-Wólka, 5 lutego - Kosiorki i Kułaki, , 7 lutego - Malec i Skórzec, 8 lutego - Dąbczyn i Trzaski, 11 lutego - Pobikry i Radziszewo-Króle, 12 lutego - Radziszewo Stare i Tworkowice, 13 lutego - Nowodwory, 14 lutego - Winna-Chroły, Winna-Poświętna i Winna-Wypychy, 15 lutego - Przybyszyn, Wojtkowice-Dady i Wojtkowice-Glinna.
Burmistrz Ciechanowca swoje wystąpienie rozpoczął od wręczenia podziękowań ciechanowieckim przedsiębiorcom za dofinansowanie świątecznego oświetlenia miasta: Zdzisławowi Wyszyńskiemu, Grzegorzowi Łopuskiemu, Konradowi Wyszyńskiemu, Zbigniewowi Radziszewskiemu, Dariuszowi Kamińskiemu i Leszkowi Pełszykowi. W swoim sprawozdaniu z prac pomiędzy sesjami burmistrz poinformował o: - kilku spotkaniach z prezesem Firmy "Sanito" realizującej montaż kolektorów słonecznych, w czasie których wynegocjowano ubezpieczenie na 3 lata wszystkich zamontowanych kolektorów, przeprowadzenie na przełomie marca i kwietnia tzw. serwisu "zerowego"- rozruchowego oraz okresu 5 lat na przeglądy gwarancyjne; - złożeniu wniosku o dofinansowanie na zamontowanie pomp ciepła, fotowoltaikę i remont budynku COKiS przy ul. 11 Listopada; - rozstrzygnięciu przetargów na dostawę oleju opałowego do Urzędu Miejskiego i jednostek organizacyjnych Gminy Ciechanowiec oraz na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ciechanowiec; - spotkaniu z Wójtem Gminy Nur w sprawie drogi Ciechanowiec - Kramkowo Lipskie, na którym podjęto decyzję o sporządzeniu projektu; o spotkaniach z firmą GAZ-SYSTEM w sprawie przebiegu linii przesyłowej gazu na terenie naszej gminy; - spotkaniu z przedstawicielami firmy Blue Gaz, która jest zainteresowana wybudowaniem „wyspy”, z której rozprowadzana by była w Ciechanowcu sieć gazociągu; - poszukiwaniach inwestora, który wszedłby na miejsce zlikwidowanego „Stołu Polskiego”; - wizytach w szkołach, po których widać konieczność reformy ciechanowieckiej sieci szkół oraz potrzebę dużych nakładów finansowych na zmodernizowanie budynku ciechanowieckiej szkoły podstawowej.
Burmistrz wyjaśniał zasady przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Przekształcenie będzie odpłatne. Osoby, które zostaną właścicielami gruntów, przez 20 lat będą uiszczać coroczną opłatę za przekształcenie w wysokości odpowiadającej wysokości opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste, obowiązującej w dniu przekształcenia.
Na zakończenie swojego wystąpienia burmistrz przedstawił różne możliwości otrzymania dofinansowania i plany ich wykorzystania.
|