buy medication online
Przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku kina na bibliotekę publiczną w Ciechanowcu Drukuj
30.12.2016.
Logotypy do projektu nowej biblioteki


Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu otrzymała 2 mln złotych dotacji na realizację zadania „Przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku kina na bibliotekę publiczną w Ciechanowcu wraz z wyposażeniem filii w Winnej-Poświętnej” w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016-2020”.

W 2016 roku pierwszy etap zadania został rozliczony i zaakceptowany przez Instytut Książki, za pośrednictwem którego działa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W lipcu 2017 roku na teren budowy wkroczył wyłoniony w przetargu wykonawca firma DARTOM z Białegostoku, który rozpoczął prace przygotowawcze: oczyszczanie terenu i zaplanowane prace rozbiórkowe. Niebawem ruszą prace budowlane, które z końcem jesieni mają doprowadzić do "stanu surowego zamkniętego”. Prace wykończeniowe potrwają do końca września 2018 roku.

Projekt przewiduje, że w istniejącym budynku kina powstanie wielofunkcyjna sala widowiskowa i foyer wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi. W istniejącej bryle budynku wprowadzone zostaną zmiany w postaci nowego wejścia głównego wraz z holem wejściowym, dobudowa nowej klatki schodowej prowadzącej do części technicznej oraz podniesienie ścianek attykowych. Budynek kina zostanie też rozbudowany od strony zachodniej i wzbogacony o dwie bryły bezpośrednio z nim połączone. Pierwsza dobudowana część będzie przeznaczona na bibliotekę dla dzieci, gabinet dyrektora i komunikację wraz z wyjściem na taras, druga część będzie pełniła funkcję biblioteki głównej. Elewacje budynku będą wykończone cegłą i okładziną elewacyjną, tynkami szlachetnymi oraz licznymi przeszkleniami, nadającymi im współczesny charakter. Po rozbudowie powierzchnia użytkowa biblioteki wyniesie 749,81 m². Koszt tego etapu to 3 985 200 zł.


Ruszyła przebudowa budynku kina na bibliotekę publiczną
Ruszyła przebudowa budynku kina na bibliotekę publiczną
Ruszyła przebudowa budynku kina na bibliotekę publiczną
Ruszyła przebudowa budynku kina na bibliotekę publiczną

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl