buy medication online
 
Spotkanie opłatkowe z sołtysami dekanatu ciechanowieckiego Drukuj
11.01.2019.

Sołtysi z dekanatu ciechanowieckiego, drohiczyńskiego, sarnackiego oraz siemiatyckiego uczestniczyli w dorocznym spotkaniu opłatkowym w Drohiczynie.
 
Spotkanie opłatkowe z sołtysami dekanatu ciechanowieckiego

fot. ks. Marcin Gołębiewski


Mszy świętej w drohiczyńskiej katedrze przewodniczył ksiądz biskup Tadeusz Pikus. W homilii Ekscelencja odwołując się do funkcji sołtysa stwierdził: „Jakikolwiek urząd pełnimy, na pierwszym miejscu stawiamy troskę o osoby najsłabsze i najbardziej potrzebujące, szczególnie chore i osamotnione”.

Część artystyczną spotkania przygotowały dzieci i młodzież z Nurca-Stacji pod kierunkiem Sióstr Urszulanek. Jasełka miały charakter patriotyczny. Do nowo narodzonego Chrystusa przybywały postaci, które zapisały się w historii Polski. W podziękowaniu za przygotowanie i wykonanie jasełek ks. biskup zauważył, jak ważne jest, abyśmy sprawy Ojczyzny nosili zawsze w naszych sercach bez względu na to, gdzie się znajdujemy i co robimy.

W imieniu sołtysów życzenia ks. biskupowi złożył Antoni Pykało z Ossolina, który wystąpił w tradycyjnym, przedwojennym stroju sołtysa. Po poświęceniu opłatków nastąpił wymowny moment dzielenia się. Spotkanie zakończył wspólny posiłek na refektarzu seminaryjnym.

W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki, Zastępca Burmistrza Łukasz Godlewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciechanowcu Marek Karolewski i Wiceprzewodniczący Antoni Malinowski.

źródło: Diecezja Drohiczyńska
fot. ks. Marcin Gołębiewski

 
          Więcej zdjęć...
 
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl