buy medication online
 
Dzień wśród Starożytnych Drukuj
03.03.2006.


24 lutego w Szkole Podstawowej odbył się „Dzień wśród Starożytnych”, zorganizowany przez P. Ewę Wróblewską - nauczycielkę historii. Jest to doroczna, całodzienna impreza podsumowująca blok zajęć dotyczący starożytności i mitologii w klasach piątych.

Z organizatorką współpracowało grono wychowawców. Podziękowania należą się też rodzicom za wczucie się w klimat epoki i zamianę codziennych ubrań dzieci na togi i stroje starożytnych wojowników.

Przeprowadzono następujące konkurencje:

Pytania dotyczące mitologii - Klasę reprezentuje jeden uczeń, który odpowiada na wybrane pytania dotyczące poznanych państw starożytnych.

Rysunek boga - Do tego konkursu przystępuje 1 uczeń wybrany przez klasę. Ma on narysować wylosowanego boga tak, by pozostali uczniowie go rozpoznali..

Mój bohater mitologiczny - Po wcześniejszym przygotowaniu uczeń opowiada o wybranym przez siebie bohaterze mitologicznym.

Powiedzenia - Przygotowanie wyjaśnienia pochodzenie i znaczenie związków frazeologicznych. Jeden uczeń, przy pomocy klasy udziela odpowiedzi.

Igrzyska sportowe - oprócz sprawności fizycznej, wymagają wiedzy. Po każdej konkurencji zespół startujący otrzyma dodatkowe zadanie do wykonania.
- „Wyścigi rydwanów”- 9 uczniów (6 chłopców i 3 dziewczynki); zawodnicy ustawiają się trójkami, środkowy siada na kocu, dwóch skrajnych na sygnał startowy ciągnie za naroża taki pseudorydwan.
- „Skok w dal” - 5 uczniów (3 chłopców i 2 dziewczynki), każdy z zawodników wykonuje skok z miejsca, o zwycięstwie decyduje wspólna długość skoków.
- „Zbieranie jabłek” to konkurencja polegająca na zbieraniu woreczków przez dwóch chłopaków i przez dwie dziewczynki, o zwycięstwie decyduje najkrótszy czas.
- „Rzut dyskiem” w zawodach startuje 6 uczniów rzucając ringo do celu.
- „Bieg hoplitów” bieg z przeszkodami 5 chłopców z każdej drużyny, o zwycięstwie decyduje najkrótszy czas.

Architekci - Prezentacja budynku starożytnego.

Taniec - przedstawienie tańca greckiego sertaki, czyli Zorba dence.

Artyści - Na lekcji plastyki przygotowano plakaty, wazy i biżuterię wzorowane na sztuce antyku, a wszystko to zaprezentowano na specjalnie przygotowanych stolikach, a biżuterię na sobie.

Stroje - Uczniowie wszystkich klas piątych wystąpili w „stroju” z jednego z krajów starożytnych.

Doping - Podczas przebiegu turnieju wskazany jest doping. Klasy oceniano za: hałas, muzykę, zachowanie.

Wszystkie trzy klasy piąte reprezentowały wysoki, wyrównany poziom, wygrała klasa Va. Gratulacje dla wszystkich uczniów, a szczególnie dla p. Ewy Wróblewskiej!

                                                   

Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika
w Ciechanowcu


więcej zdjęć...

Dzień wśród Starożytnych 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl