buy medication online
 
Spotkanie opłatkowe ks. biskupa Tadeusza Pikusa z samorządowcami Drukuj
04.01.2019.

Tradycją stały się organizowane co roku w okresie bożonarodzeniowym spotkania opłatkowe Biskupa Drohiczyńskiego z samorządowcami. Na zaproszenie ks. biskupa Tadeusza Pikusa do Drohiczyna przyjechali przedstawiciele władz: rządowych, parlamentarnych, samorządowych, służb mundurowych, ludzie świata kultury, nauki, środków społecznej komunikacji, przedsiębiorcy oraz miłośnicy Podlasia.
 
Spotkanie opłatkowe ks. biskupa Tadeusza Pikusa z samorządowcami

fot. ks. Marcin Gołębiewski


W spotkaniu uczestniczyli m.in. Starosta Wysokomazowiecki Jarosław Zieliński, Wicestarosta Leszek Gruchała, Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki i Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu Ewa Radziszewska.

Śpiewem kolędy ,,Przybieżeli do Betlejem pasterze” rozpoczęto spotkanie opłatkowe w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Gości powitał Kanclerz Kurii Diecezjalnej ks. prał. Zbigniew Rostkowski.

W klimat bożonarodzeniowy wpisał się wygłoszony przez ks. biskupa Tadeusza Pikusa referat pt. ,,Młodzież polska przełomu tysiącleci na fali gwałtownych przemian polityczno-cywilizacyjno-kulturowych”. – „Tylko wspólny i mądry wysiłek może pomóc w znalezieniu każdemu człowiekowi swoje miejsce na ziemi, by mógł rozwijać właściwe relacje społeczne, niezbędne do prowadzenia w pełni godnego życia we wspólnocie ludzkiej i realizować swoje powołanie do świętości” – zauważył ks. biskup.

W imieniu wszystkich zgromadzonych samorządowców Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki podziękował Ekscelencjom za dotychczasową posługę, współpracę oraz życzył obfitości łask Bożych w Nowym Roku oraz tego, aby diecezja drohiczyńska nadal była miejscem, gdzie każdy może doświadczyć spotkania z żywym Bogiem oraz drugim człowiekiem.
Podniosłą rangę wydarzeniu nadało wręczenie ks. bp. seniorowi Antoniemu Pacyfikowi Dydyczowi, medalu 100. Rocznicy odzyskania niepodległości, którego dokonał Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski.

Oprawę muzyczną przygotował Chór Szkolny Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu pod dyrekcją Jolanty Drewnowskiej-Koziarskiej. Kolędy i pastorałki w połączeniu z krótkimi scenkami odnoszącymi się do życia współczesnego człowieka wprowadziły zebranych w uroczysty, bożonarodzeniowy nastrój.

Po odczytaniu Słowa Bożego przez ks. kan. Jarosława Rzymskiego, samorządowcy mieli okazję przełamać się opłatkiem oraz złożyć sobie świąteczne życzenia. Spotkanie przepełnione śpiewem kolęd zakończyła wspólna agapa na refektarzu seminaryjnym.

źródło: Diecezja Drohiczyńska www.drohiczynska.pl
fot. ks. Marcin Gołębiewski

 
          Więcej zdjęć...
 
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl