buy medication online
 
Odblaskowy eksperyment w Ciechanowcu Drukuj
30.11.2018.

Wysokomazowieccy policjanci zaprosili młodzież ze Szkół w Ciechanowcu do udziału w „odblaskowym eksperymencie”. Uczestnicy przedsięwzięcia otrzymali elementy odblaskowe, poprawiające ich widoczność na drodze.
 
Przejęto plac budowy na drodze Ciechanowiec - Ostrożany

fot. KPP w Wysokiem Mazowieckiem


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem wraz z kierownikiem Posterunku Policji w Ciechanowcu, na terenie miasta Ciechanowiec, zorganizowali 28 listopada wieczorem „odblaskowy eksperyment”. Do udziału w przedsięwzięciu mundurowi zaprosili młodzież.

Podczas eksperymentu, na niedoświetlonym miejscu ustawiony został radiowóz z włączonymi światłami, a przed nim szły osoby bez elementów odblaskowych. Okazało się, że pomimo włączonych świateł samochodu, osoby były prawie niewidoczne na drodze. Natomiast umieszczenie na ubraniach elementów odblaskowych, w takich samych warunkach, skutecznie zasygnalizowało już obecność pieszego na tej drodze. W świetle reflektorów stanęli także policjanci, którzy na swoich mundurach mają wszyte pasy odblaskowe. Zgromadzeni przy radiowozie widzowie, mogli obserwować różnicę obu zaprezentowanych sytuacji drogowych. Po zakończeniu eksperymentu, wszyscy otrzymali od policjantów opaski odblaskowe.

Policjanci przypominają. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących.

Warto pamiętać, że to nie grożąca grzywna i nie obowiązek powinny sprawić, że piesi będą korzystać z takich elementów, ale przede wszystkim dbałość o własne zdrowie i życie.

                                                             
Wydział Ruchu Drogowego
Komendy Powiatowej Policji
w Wysokiem Mazowieckiem

 
Odblaskowy eksperyment w Ciechanowcu
 
Odblaskowy eksperyment w Ciechanowcu
 
Odblaskowy eksperyment w Ciechanowcu
 
 
 
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl