buy medication online
 
Koncert pieśni patriotycznych "Niepodległa łączy" Drukuj
27.11.2018.

Koncert „Niepodległa łączy”, który odbył się w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu zgromadził liczną, wielopokoleniową publiczność. Tego wieczoru Orkiestra Dęta COKiS z kapelmistrzem Krzysztofem Witkowskim oraz wsparciem wokalnym Zuzanny Dacz i Julii Sabak, zagrała najpopularniejsze pieśni patriotyczne.
 
Koncert pieśni patriotycznych „Niepodległa łączy”

fot. COKiS


Na scenie wystąpił też Zespół Pieśni i Tańca Ciechanowiec w choreografii Mirosława Szymańskiego oraz Ciechanowiecki Chór Seniora, Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowo-Folkowa i Zespół Wokalny Miasta Ciechanowiec, których opiekunem jest Sławomir Leszczyński. Usłyszeliśmy utwory: „Słuchaj kiedy śpiewa lud”, „Jest takie miejsce”, „Kareta złota”, „Jak zasnąć mam”, „Panie” i „Tango na głos”.

„Historia i tradycja grania w ciechanowieckiej orkiestrze sięga 110 lat. Brak zainteresowania, aby grać w orkiestrze zrodził obawy, że dla kolejnych pokoleń mieszkańców Ciechanowca orkiestra będzie już tylko wpisem w lokalnych książkach o historii regionu. Dlatego też napisaliśmy wniosek do Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych, który przyznał nam fundusze w ramach Podlaskiego Inkubatora Aktywności Społecznej na realizację działań mających na celu podtrzymanie lokalnej tradycji grania w orkiestrze oraz zmianę postrzegania orkiestry jako czegoś nieatrakcyjnego i przestarzałego” – powiedział współorganizator wydarzenia Teodor Niemyjski. „Właśnie dzięki otrzymanej dotacji mogliśmy wziąć udział w warsztatach muzycznych oraz zakupić koszule z pagonami, w których wystąpiliśmy na koncercie w Ciechanowcu, a wcześniej w kościele w Rudce i podczas wieczornicy w Tymiankach-Buciach” – dodał.

„Zespół Wokalny Miasta Ciechanowiec, to formacja powstała również dzięki środkom pozyskanym z Podlaskiego Inkubatora Aktywności Społecznej. Jest to już kolejny występ zespołu, które swoje umiejętności doskonalił na warsztatach przeprowadzonych w ramach projektu Gdzie słyszysz śpiew, tam idź” – powiedziała dyrektorka Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu Sylwia Kuczuk-Szymańska.

Obecny na koncercie burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki pogratulował wszystkim artystom występu. Zwrócił się do publiczności dziękując im za liczne przybycie i zaprosił na następne wydarzenie o tematyce niepodległościowej, które w najbliższym czasie, na deskach sali widowiskowej zaprezentuje młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

Organizatorami koncertu „Niepodległa łączy” była działająca pod patronatem Fundacji Rozwoju Edukacji COGITO grupa nieformalna pod nazwą „Orkiestra łączy pokolenia”. Otrzymali oni dotację w kwocie 4470 zł na realizację takich działań jak zakup nowych strojów, warsztaty muzyczne oraz zorganizowanie trzech koncertów. 

Partnerami w realizacji przedsięwzięcia byli Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Orkiestra Dęta COKiS. Patronat medialny nad koncertem objął Miejski Portal Internetowy www.ciechanowiec.pl oraz wysokomazowiecki24.pl i kurierwysmaz.pl.

Podlaski Inkubator Aktywności Społecznej to projekt realizowany przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w ramach Priorytetu 1 – Inicjatywy Lokalne Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – edycja 2018. W 2018 roku trzy ciechanowieckie grupy nieformalne zrealizowały przedsięwzięcia właśnie dzięki dotacjom pozyskanym z Podlaskiego Inkubatora Aktywności Społecznej.
 
 
          Więcej zdjęć...          Więcej zdjęć...
 
 
 
 
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl