buy medication online
 
5-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu Drukuj
22.11.2018.

„Mija 5 lat od powołania do życia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu. 17-osobowa grupa mieszkańców gminy mając na względzie wsparcie obecnych i przyszłych seniorów podjęła decyzję o utworzeniu organizacji” – powiedziała prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku Zofia Januszkiewicz-Diakowska otwierając uroczystą galę z okazji jubileuszu 5-lecia.
 
5-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu

fot. A. Kieliszek


„5-lecie organizacji pracującej na rzecz społeczeństwa gminy Ciechanowiec skłania do refleksji i zastanowienia, a przede wszystkim do podsumowania tego, co udało nam się zrobić – dodała, a następnie zreferowała dotychczasową działalność organizacji.

W chwili obecnej stowarzyszenie liczy 43 osoby, które na co dzień aktywnie uczestniczą w warsztatach i wykładach z różnych dziedzin, zajęciach sportowych oraz wyjazdach kulturoznawczych. Swoją działalność UTW prowadzi korzystając z własnych środków finansowych, pozyskując na realizację zadań publicznych dofinansowania z budżetu Gminy Ciechanowiec oraz korzystając z programów unijnych i rządowych: z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z programu ASOS, oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Podlasiu I i II edycja”.

Obecny na spotkaniu Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciechanowcu Eugeniusz Święcki w swoim przemówieniu odniósł się do wielości i rozmaitości działań jakie podejmuje stowarzyszenie na rzecz seniorów z miasta i gminy Ciechanowiec oraz zapowiedział, że jako Burmistrz Ciechanowca będzie wspierał dalszą działalność uniwersytetu.

W uroczystej gali, poza członkami stowarzyszenia, udział wzięli zaproszeni goście: przewodniczący Rady Miejskiej, burmistrz elekt Eugeniusz Święcki, Maria Bauchrowicz-Tocka redaktor tygodnika „Kontakty”, delegacje z Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Wysokiego Mazowieckiego, Warszawy i Zambrowa, delegacje Klubów Seniora z Ciechanowca, Klukowa, Szepietowa, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu Iwona Litwińczuk, dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu Sylwia Kuczuk-Szymańska oraz Stanisław Kryński, Maria Murawska, Agnieszka Kieliszek, Krzysztof Koc wraz z zespołem.

Podczas uroczystości członkowie UTW oraz zaproszeni goście chwilą ciszy uczcili pamięć Mirosławy Janiszewskiej, wieloletniego członka zarządu stowarzyszenia, która zmarła 11 października tego roku. „Dawała nam tyle radości. Pierwsza rozpoczynała śpiew i taniec. Była duszą towarzystwa. Mireczko pamiętamy o Tobie.” – powiedziała prezes Stowarzyszenia.
 

Hymn seniorów

Jak długo na Wawelu, bije Zygmunta Dzwon,
Tak długo niechaj nam żyją, ci co w UTW są.
Niech żyją więc seniorzy, przez szereg długich lat
I w zdrowiu i z uśmiechem, niech żyją nam 100 lat.

Używaj póki możesz, dopóki humor masz
Nie pijaj zimnej wody, a będziesz zuch i chwat.
Pij tylko stare wino, które ma dobry smak
I szalej za dziewczyną, co ma sześćdziesiąt lat.

Nie zważaj na morały, które ci prawił dziad
Jemu też zmysły grały, gdy miał sześćdziesiąt lat.
Więc śpiewaj razem nami, dopóki humor masz
I baw się na całego, a będziesz żył 100 lat.

Ta pieśń dodaje siły i rozwesela nas
Z nią trzeba iść przez życie, dopóki mamy czas.
Więc nie żałujmy głosu, śpiewajmy wszyscy wraz
A ten nasz hymn seniorów, niechaj jednoczy nas.          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl