buy medication online
 
100 morsów na 100-lecie Niepodległości Drukuj
21.11.2018.

W niedzielę (18.11.) ciechanowieckie „Morsy” rozpoczęły sezon imprezą „100 morsów na 100-lecie Niepodległości”, która miała upamiętnić rocznicę odzyskania niepodległości oraz zintegrować społeczność lokalną poprzez promocję aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
 
100 morsów na 100-lecie Niepodległości

fot. O. R. Tomaszewska MPI


Na wspólne morsowanie przybyli do Ciechanowca członkowie zaprzyjaźnionych klubów z Podlasia i Mazowsza. Ostatecznie do wody, której temperatura wynosiła 6 stopni, weszło 109 "Morsów": 25 ciechanowieckich zwolenników zimnej wody wraz z koleżankami i kolegami z: Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Czyżewa, Hodyszewa, Łosic, Małkini, Ostrowi Mazowieckiej, Siemiatycz, Sokołowa Podlaskiego, Szepietowa, Węgrowa i Wysokiego Mazowieckiego. Każdy wchodzący do wody miał akcent w barwach narodowych - biało czerwony malunek na twarzy, nakrycie głowy czy flagę w ręce, a po wyjściu z wody dostał pamiątkowy medal „100 morsów na 100-lecie Niepodległości”.

Wejście do wody poprzedzone było odśpiewaniem Hymnu i wspólną rozgrzewką, którą poprowadziła instruktorka Justyna Troc z dziewczętami z grupy „Zumba Ciechanowiec”. W programie nie zabrakło też rozgrzewającej po kąpieli zabawy przy ognisku oraz gorącego poczęstunku: owocowych herbatek, gorącej zupy, placków ziemniaczanych i kiełbasek.

Organizatorami tego wydarzenia była działająca pod patronatem Fundacji Rozwoju Edukacji COGITO grupa nieformalna Morsy Ciechanowiec Team, która złożyła wniosek na realizację imprezy pod hasłem „100 morsów na 100-lecie Niepodległości” i w ramach „Podlaskiego Inkubatora Aktywności Społecznej” otrzymała dofinansowanie w kwocie 2900 złotych. Organizację finansowo wsparli sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, Laboratorium Grafiki, Usługi Masarskie „U Pawła” Paweł Deniziak, Piekarnia Kobus i Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka. Partnerami w realizacji przedsięwzięcia byli Urząd Miejski w Ciechanowcu i Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Koło Wędkarskie nr 87 „Jazgarz” w Ciechanowcu i Ochotnicza Straż Pożarna w Ciechanowcu. Patronat medialny „100 morsów na 100-lecie Niepodległości” objął Miejski Portal Internetowy www.ciechanowiec.pl.
 
 
          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl