buy medication online
 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu Drukuj
16.11.2018.

11 listopada w miejskich obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, instytucji, organizacji, szkół, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy.
 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu

fot. Z. Poniatowski MPI


Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła odbywająca się w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej akademia, którą przygotowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu. Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko w swoim przemówieniu powiedział: "Przez wiele kolejnych lat, obchodząc następujące po sobie rocznice, przygotowywaliśmy się do tej szczególnej i niezwykłej jaką jest stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Co roku skupialiśmy się na innych wydarzeniach z naszej lokalnej przeszłości, które wspólnie odkrywaliśmy, a niektóre z nich, te najważniejsze, uczciliśmy nowymi pomnikami."

Dalsze uroczystości odbyły się przy ciechanowieckim Pomniku Nieznanego Żołnierza. Wieńce i wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej, jednostek organizacyjnych i pomocniczych Gminy Ciechanowiec, szkół, instytucji, organizacji pozarządowych, partii politycznych, duchowieństwa oraz delegacja stacjonującej w Plewkach 183. kompanii Batalionu Radiotechnicznego. Apel Poległych odczytał uczeń klasy sportowo-wojskowej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe: Gminy Ciechanowiec, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, Banku Spółdzielczego, Koła Łowieckiego „Rogacz”, Związku Sybiraków, Spółdzielni Rolniczo-Spożywczej „Jedność”, Cechu Rzemiosł Różnych, Łomżyńsko-Drohickiego Bractwa Kurkowego Towarzystwa Strzeleckiego i Ochotniczych Straży Pożarnych z Ciechanowca, Bujenki, Tworkowic i Wojtkowic Starych. Wiązankę utworów patriotycznych zagrała Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Kolejnym elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości była msza św. w kościele pw. Św. Doroty Panny i Męczennicy w Winnie-Poświętnej, podczas której ks. bp Tadeusz Pikus dokonał poświęcenia odnowionej, zabytkowej świątyni. Remont przeprowadzony został w latach 2015-2018 dzięki wspólnemu wysiłkowi proboszcza ks. kan. Bohdana Sawickiego i parafian, wspartemu dotacjami z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz z budżetu Gminy Ciechanowiec - funduszu sołeckiego przekazywanego na potrzeby remontu przez wsie: Antonin, Ciechanowczyk, Kobusy, Koce-Basie, Koce-Piskuły, Koce-Schaby, Kosiorki, Kułaki, Łempice, Radziszewo-Króle, Radziszewo-Sieńczuch, Radziszewo-Sobiechowo, Radziszewo Stare, Trzaski, Winna-Chroły, Winna-Poświętna, Winna-Stara, Winna-Wilki, Winna-Wypychy i Zadobrze.

Przemówienie Burmistrza Ciechanowca
 
 
          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl