Zrealizowano 7 wykładów:
1. Historia myśli konserwatorskiej. Wykład monograficzny kościół pw. Wszystkich Świętych z Bogut Pianek translokowany do Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu – mgr Edyta Barbara Murawska-Derewońko.
2. Polskie symbole narodowe i ich znaczenie dla obywateli i państwa – dr inż. Jarosław Klimaszewski.
3. Ciechanowiec wczoraj i dziś w fotografii – Zbigniew Radziszewski.
4. Jak radzić sobie z lękiem – mgr Maria Małgorzata Sękal.
5. Ciechanowiec i okolice w latach 1914-1920 – mgr Eryk Kotkowicz.
6. Staropolskie kulinaria – sarmackie upodobania i obyczaje stołowe – dr hab. Agnieszka Czechowicz.
7. Pieśni szczególnie ważne w historii Polski – mgr Mirosława Chojnowska.
Beneficjenci projektu wzięli udział w kilku wyjazdach i odwiedzili na Mazowszu Pałac w Nieborowie i Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie, na Podlasiu Hajnówkę – Sobór Świętej Trójcy, Muzeum Kultury Białoruskiej i Park Miniatur Zabytków Podlasia oraz na Lubelszczyźnie Sanktuaria Matki Bożej w Kodniu i Błogosławionych Męczenników w Pratulinie, a także jedyną na świecie neounicką parafię obrządku bizantyjsko-słowiańskiego w Kostomłotach.
40 osobowa grupa słuchaczy UTW i mieszkańców Ciechanowca obejrzała w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku spektakl „Zapiski oficera Armii Czerwonej”, półtoragodzinny monodram grany przez 25 lat, który stał się legendą o niesłabnącej sile oddziaływania.
Na warsztatach wykonywano dekoracje z materiałów naturalnych i sztucznych. Bazę wykonywanych elementów stanowiły między innymi liście okrywające kolby kukurydzy, styropian, ziarenka kawy naturalnej, wstążeczki, wiklinowe koszyczki i wianuszki oraz suszone rośliny.
Elementem kończącym i podsumowującym ministerialny program była konferencja w Łapach, na której każdy Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprezentował sposób realizacji programu, jak również zorganizował stoiska z wykonanymi na warsztatach przedmiotami.
| Prezes Stowarzyszenia UTW w Ciechanowcu Zofia Januszkiewicz-Diakowska |