buy medication online
 
Rajd rowerowy "Szlakiem Pamięci" Ciechanowiec - Pobikry Drukuj
21.09.2018.

Ponad 70 osób wzięło udział w Rajdzie rowerowym „Szlakiem Pamięci” Ciechanowiec - Pobikry zorganizowanym w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Ciechanowcu.
 
Rajd rowerowy „Szlakiem Pamięci” Ciechanowiec - Pobikry

fot.Z. Poniatowski MPI


Rajd w nazwie nawiązywał do rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i wiódł szlakiem miejsc związanych z ludźmi, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.

Rowerzyści wyruszyli z parkingu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu w stronę Pobikier, trasą przez Antonin, Winnę-Poświętną, Trzaski, Borek, Radziszewo Stare, Radziszewo-Sobiechowo i Radziszewo-Króle, mając przed sobą ponad 30 kilometrową trasę do przejechania w obie strony.

Pierwszy przystanek był przy Pomniku Nieznanego Żołnierza w Ciechanowcu, upamiętniającym „Poległych w walce za wiarę i Ojczyznę w 1920 roku nad Nurcem”. Następnie uczestnicy Rajdu zatrzymali się na ciechanowieckim cmentarzu przy mogile Żołnierzy Armii Krajowej. Kolejny postój wypadł w Winnie-Poświętnej przy świeżo odrestaurowanym kościele pw. św. Doroty, skąd rowerzyści przejechali pod krzyż na mogile nieznanego żołnierza polskiego z 1915 roku, nieopodal wsi Borek.
 
W miejscach Pamięci zostały zapalone znicze, a o wydarzeniach związanych z tymi miejscami opowiedział Mirosław Reczko, burmistrz Ciechanowca.

Przy kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pobikrach, rolę przewodnika przejął proboszcz parafii ksiądz Bogusław Wasilewski. Opowiedział o burzliwych dziejach świątyni oraz zaprosił uczestników do zwiedzenia wnętrza kościoła oraz otaczających go upamiętnień.

Ostatnim punktem rajdu było wspólne ognisko z kiełbaskami, bigosem i ciastem.

Organizatorami Rajdu byli: Urząd Miejski w Ciechanowcu, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu wraz z filią w Pobikrach oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl