buy medication online
 
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w Ciechanowcu Drukuj
12.09.2018.

Po raz siódmy Ciechanowiec wziął udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytano w 2955 miejscach na całym świecie.
 
Narodowe Czytanie

fot. COKiS


W Tegoroczna akcja „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej była wyjątkowa, gdyż odbywała się w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wybraną lekturą było napisane w 1924 roku, sześć lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Pisarz, któremu problemy polityczno-społeczne nie były obojętne, uważał, że wiele spraw związanych z młodą polską państwowością wymagało dyskusji i refleksji, że zbyt wiele decyzji podjęto w sposób nieprzemyślany. W swoim dziele nie dał gotowych recept na bolączki, ale postawił ważkie pytania, na które czytelnicy sami muszą odpowiedzieć. Prezydent Andrzej Duda otwierając Narodowe Czytanie, powiedział o Żeromskim, że nazywano go „sumieniem polskiej literatury”.

Przed wejściem do Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu uczniowie, nauczyciele, pracownicy lokalnych instytucji oraz mieszkańcy czytali przez kilka godzin fragmenty „Przedwiośnia”. Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl