buy medication online
 
Wyprawka czytelnicza dla trzylatka Drukuj
12.10.2018.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu włączyła się w realizację pilotażowego projektu dla trzylatków realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” i zaprasza trzylatki (dzieci urodzone w 2015 roku) oraz ich rodziców do odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie mogą wziąć zarówno te dzieci, które są zapisane do biblioteki i korzystają z jej zbiorów, jak i te, które swoją przygodę z biblioteką dopiero zaczynają. Każdy trzylatek, który przyjdzie do ciechanowieckiej biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Dzieci biorące udział w projekcie poznają ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostaną pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego.

Organizatorzy akcji przypominają, że nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Projekt będzie realizowany do końca 2018 roku.
 
 
Wyprawka czytelnicza dla trzylatka

Wyprawka czytelnicza dla trzylatka

Wyprawka czytelnicza dla trzylatka
 
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl