buy medication online
 
Ciechanowiec i Rosbach wezmą udział w międzynarodowym projekcie Drukuj
31.08.2018.

Ciechanowiec wraz ze swym miastem partnerskim Rosbach vor der Höhe został wybrany do udziału w międzynarodowym projekcie „Integracja europejskich i lokalnych działań na rzecz ochrony klimatu” (BEACON)
.

Ten trzyletni projekt jest kontynuacją zakończonego w lipcu projektu „Polsko-Niemiecka współpraca w zakresie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej w miastach”, w którym brało udział 13 gmin polskich i 4 gminy niemieckie, w tym Gmina Ciechanowiec i Rosbach vor der Höhe.

Projekt „Integracja europejskich i lokalnych działań na rzecz ochrony klimatu” (BEACON) ma na celu wzmocnienie łagodzenia skutków zmiany klimatu poprzez wspieranie budowania potencjału samorządów, dialogu i wymiany wiedzy między rządami krajowymi, a także gminami i szkołami w Europie. Na wyższym poziomie projekt ten ma na celu wzmocnienie integracji europejskiej poprzez dwu- i wielostronny dialog oraz zwiększenie ambicji w zakresie wspólnej realizacji porozumienia paryskiego. Uczestnicy otrzymają dostosowane do swoich potrzeb wsparcie techniczne i szkoleniowe, które ułatwi im podejmowanie konkretnych kroków w kierunku niskoemisyjnej przyszłości. Projekt zachęca ponadto gminy do udziału w regionalnych warsztatach i dwóch europejskich konferencjach poświęconych lokalnym działaniom na rzecz ochrony klimatu, które odblokują nowe możliwości, podniosą kompetencje zawodowe i ułatwią konstruktywny dialog i wymianę wiedzy.

Projekt będzie realizowany od sierpnia 2018 do marca 2021 roku i będą w nim uczestniczyły 34 gminy z Czech, Niemiec, Grecji, Polski, Portugalii i Rumunii. Z Polski do udziału w projekcie wybrane zostały, wraz ze swymi niemieckimi partnerami, trzy gminy: Ciechanowiec, Sztum i Zamość.

Projekt „Integracja europejskich i lokalnych działań na rzecz ochrony klimatu” (BEACON) został opracowany i jest realizowany przez europejskie konsorcjum, w skład którego wchodzi m.in.: Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć "Energie Cités", a finansowany jest w całości przez niemieckie Ministerstwo Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Nuklearnego.
 

 

 

 
 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl