buy medication online
 
Muzyka, taniec i ogień wypełniły Wianki na Nurcu Drukuj
29.06.2018.
 
Już po raz 43 na Stadionie Miejskim w Ciechanowcu, w noc najbliższą Nocy Świętojańskiej odbył się festyn "Wianki na Nurcu", który okazał się imprezą dla wytrwałych. Ci, którzy pomimo deszczu i chłodu zostali na płycie stadionu mogli zobaczyć i uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

Muzyka, taniec i ogień wypełniły Wianki na Nurcu

fot. A. Kieliszek MPI

 
Festyn rozpoczął występ Orkiestry Dętej COKiS i czyżewskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z grupą mażoretek. Otwarcia 43 „Wianków na Nurcu” oficjalnie dokonał Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko.

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się grupa teatralna działająca w ciechanowieckim Przedszkolu z inscenizacją "Królewna Śnieżka". Widownia, pomimo deszczu dopisała i nagrodziła barwne i pełne humoru przedstawienie głośnymi brawami. W kolejnych punktach programu wystąpili podopieczni Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu: Orkiestra Dęta COKiS, C-C Squad – Grupa Tańca Nowoczesnego, Ciechanowiecki Chór Seniora, Zespół Pieśni i Tańca Ciechanowiec oraz Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa, wypełniając czas muzyką i tańcem. Na scenie pojawiły się także trzy gościnne zespoły. Pierwszy to Zespół Pieśni i Tańca "Mali Żurawiacy" z Bogut-Pianek. Drugi, to występujący pierwszy raz z pokazem tanecznym, zespół ze Szkoły Podstawowej w Tymiankach-Buciach, a trzeci to Zespół „Nadbużanie” z Nura. 

W trakcie imprezy odbyło się podsumowanie zawodów w strzelaniu o „Złote Klucze Ciechanowca” zorganizowanych przez Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe Towarzystwo Strzeleckie w Ciechanowcu. W tym roku klucze trafiły do Łódzkiego Towarzystwa Strzeleckiego "Bractwo Kurkowe".

Podczas imprezy organizowane były zabawy historyczne dla dzieci, obóz historyczny, różnorodne pokazy w tym: musztry paradnej i bojowej oddziału halabardników - reprezentacyjnej gwardii z XVI wieku, musztra regimentu muszkieterów z czasów potopu szwedzkiego, a także pokazy artyleryjskie, żonglerki chorągwiami, tańca słowiańskiego i dworskiego wraz z warsztatami tanecznymi prowadzonymi przez aktorów i tancerzy z Agencji Artystycznej Amatum.

Podczas całej imprezy można było podejść do stoiska, na którym wyplatano wianki. Część uplecionych wianków panny nosiły na głowach, ale kilka zostało przekazanych na odbywający się co roku "Konkursu na najpiękniejszy Wianek". Jury pierwsze miejsc przyznało Amelii Twarowskiej, drugie miejsce zajęła Daria Daszkowska, a trzecie Julia Boratyńska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Wytwórnię Pasz „Lira” Sp. z o.o. oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

Po rozstrzygnięciu konkursu scenę opanowała energetyczna muzyka folkowo-rockowa rodem ze wschodu w wykonaniu zespołu Tuhaj-Bej. Dźwięki folkowych instrumentów jak sopiłka i akordeon oraz mocne brzmienie gitar i perkusji wprowadziły publiczność w nastrój letniego przesilenia słońca, a że symbolem tej nocy jest nie tylko woda, której tego dnia było aż nadto, ale i ogień, to kolejnym punktem programu był Teatr Ognia z inscenizacją  "Noc Świętojańska". Po imponującym pokazie na scenę wyszedł kolejny zespół wieczoru "Megitza" z energetyczną kontrabasistką i wokalistką na czele, wykonujący utwory stanowiące mieszankę folku i muzyki góralskiej.

Tradycyjnie Festyn zakończył się puszczaniem wianków na wodę, pokazem pirotechnicznym w wykonaniu RG LIDER z Białegostoku oraz tańcami trwającymi do północy przy akompaniamencie muzycznym zespołu "Cassel".

43. Wianki na Nurcu sponsorowali: Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, S7 Studio Reklamy Robert Godlewski, Księgarnia Book Book, STYL-PRO Pietraniuk, SM Mlekovita, Wytwórnia Pasz „Lira” Sp. z o.o., Przychodnia na Kozarskiej.  Patronat honorowy nad imprezą objęli: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Burmistrz Ciechanowca.

 
          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl