buy medication online
 
Wizyta delegacji z miasta Dotnuva (Litwa) Drukuj
16.01.2006.


W ramach umowy o Współpracy Partnerskiej, przebywała w Ciechanowcu z wizytą w dniach 4-6 stycznia 2006 r. delegacja z Dotnuvy - miasta z rejonu kiedajńskiego na Litwie, na czele ze starostą Antanasem Alekną. Towarzyszyli mu Liudas Tauginas - dyrektor Gimnazjum w Dotnuvie z małżonką Birute Tauginiene, Irena Duchowska - przewodnicząca Stowarzyszenia Polaków Kiejdan, która też pełniła rolę tłumacza oraz córka starosty Oksana Aleknaite.

W pierwszym dniu pobytu goście przebywali na terenie Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka, poznali jego historię oraz zwiedzili skansen.

W programie następnego dnia była wizyta w Gimnazjum im. Jana Pawła II, gdzie zapoznano delegację z warunkami nauki gimnazjalistów, pokazano m.in. pracownię komputerową, bibliotekę i sale lekcyjne, zaprezentowano też prace plastyczne uczniów. Natomiast po południu delegacja uczestniczyła w otwarciu Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.

W ostatnim dniu pobytu goście z Litwy przebywali na Stacji Uzdatniania Wody i w Urzędzie Miejskim. Wizytę podsumowano podczas kolacji w Muzeum Rolnictwa, gdzie burmistrz Ciechanowca przekazał staroście dotnuvskiemu okolicznościową paterę, przedstawiającą kontury mapy Polski i Litwy, na których zaznaczono położenie - Ciechanowca i Dotnuvy.

Podpisana w październiku 2005 roku umowa formalizuje trzyletnią już współpracę między dotnuvskim i ciechanowieckim gimnazjum, jak również nawiązuje m.in. do zacieśniania i rozwijania przyjacielskich stosunków oraz do współpracy w wielu dziedzinach takich jak: infrastruktura, oświata, kultura, turystyka oraz wymiana kontaktów i doświadczeń w pracy samorządowej. Nawiązana współpraca umożliwi poznanie polskich i litewskich tradycji narodowych, wymianę grup artystycznych i folklorystycznych, przedstawień teatralnych, organizację wspólnych imprez sportowych oraz współpracę między szkołami w drodze wymiany młodzieży i nauczycieli.

więcej zdjęć...

Wizyta delegacji z miasta Dotnuva na Litwie 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl