buy medication online
 
24 wędkarzy rywalizowało o Puchar Burmistrza Ciechanowca Drukuj
19.06.2018.
 
W Spławikowych Zawodach o Puchar Burmistrza Ciechanowca wzięło udział 24 wędkarzy: 17 seniorów i 7 kadetów. Wśród ryb dominowały ukleje i płotki, trafiły się także pojedyncze leszcze, liny i wzdręgi.

24 wędkarzy rywalizowało o Puchar Burmistrza Ciechanowca

fot. Koło Wędkarskie "Jazgarz"


Zwycięzcy z rąk Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko odebrali puchary oraz nagrody w postaci wysokiej klasy sprzętu wędkarskiego. Organizatorem zawodów był Zarząd Koła Wędkarskiego „Jazgarz” w Ciechanowcu.

W kategorii Seniorów zwyciężyli:
I miejsce - Karol Niewiarowski - 1175 pkt.
II miejsce - Janusz Rytel - 1040 pkt.
III miejsce - Mirosław Nowak - 980 pkt.

W kategorii Kadetów zwyciężyli:
I miejsce - Kamil Bogucki - 275 pkt.
II miejsce - Dominik Łempicki - 235 pkt.
III miejsce - Michał Łyskawy - 175 pkt.
 
Nagrody i puchary dla zawodników zostały ufundowane przez Burmistrza Ciechanowca ze środków finansowych Gminy Ciechanowiec.  

Koło Wędkarskie „Jazgarz” powstało w Ciechanowcu w roku 1950, gdy liczba chętnych przekroczyła 35 osób. Była to minimalna liczba członków wymagana przy zakładaniu koła. Od chwili powstania działa w ramach Polskiego Związku Wędkarskiego. Obecnie Koło liczy 338 członków i jest największym kołem działającym na terenie dawnego województwa łomżyńskiego. Ponieważ Okręg Łomżyński uległ likwidacji, od 1 stycznia 2006 roku Koło należy do Mazowieckiego Okręgu PZW.

Wędkarze zrzeszeni w Kole Wędkarskim „Jazgarz” współpracują z miejscowym społeczeństwem, organizują zawody wędkarskie, zajmują się ochroną środowiska oraz zarybiają rzekę i zalew. W ostatnim czasie do wody wypuszczono narybek: szczupaka, sandacza, węgorza, suma, lina, klenia, karpia i złotego karasia.

Od kwietnia 2018 roku Koło Wędkarskie prowadzi Młodzieżową Szkółkę Wędkarską „Jazgarz”, w której uczestniczy 12 osób w wieku od 10 do 14 lat. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych młodzi wędkarze uczą się: regulaminu amatorskiego połowu ryb, zasad bezpiecznego przebywania nad wodą i ekologii oraz przygotowania łowiska, a także rożnych metod łowienia. Ponadto poznają rodzaje zanęt, ich przygotowanie i dobranie do łowiska oraz mają możliwość uczestnictwa w zawodach wędkarskich.

W ramach ciechanowieckiego Koła działa, podlegająca Staroście wysokomazowieckiemu, Społeczna Straż Rybacka, która patroluje wody na terenie Powiatu wysokomazowieckiego. Straż Rybacka dysponuje umundurowaniem, środkami łączności, samochodem UAZ i dwiema łodziami, w tym jedną motorową.

Corocznie, Zarząd Koła, na wodach zalewu organizuje liczne zawody wędkarskie w tym: o Puchar Burmistrza Ciechanowca w wędkarstwie spinningowym oraz w wędkarstwie spławikowym.
 
 
          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl