buy medication online
 
Wiosenna akcja sprzątania rzeki Nurzec Drukuj
30.04.2018.

W akcji sprzątania rzeki Nurzec wzięło udział 30 osób: wędkarze, strażacy, ciechanowieckie Morsy i mieszkańcy Ciechanowca, którzy podczas trzygodzinnego sprzątania wypełnili śmieciami szesnaście 120 litrowych worków.
 
Wiosenna akcja sprzątania rzeki Nurzec

fot. COKiS


Część z osób sprzątała teren wokół rzeki i zalewu, inni wypłynęli kajakami aby zebrać śmieci z miejsc niedostępnych z brzegu. W akcji brał udział płetwonurek, który wydobył śmieci z dna zalewu. „Znajdowaliśmy głównie butelki szklane i plastikowe, torebki foliowe, opakowania po różnego rodzaju słodyczach, zapalniczki i opakowania po papierosach” – relacjonuje akcję jeden z współorganizatorów przedsięwzięcia. Jak dodają inni uczestnicy sprzątania wśród drobnych śmieci, tych których było najwięcej i które były najtrudniejsze do wydobycia, były niedopałki papierosów, odłamki szkła oraz kapsle i nakrętki po butelkach.

Akcja miała na celu przede wszystkim wysprzątanie rzeki i terenu wokół zalewu, ale też zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania środowiska. „Za zachowanie czystości rzeki i naszego miasta odpowiadamy my sami” – odniósł się do akcji mieszkaniec Ciechanowca. „Sprzątanie terenu odbyło się w sobotę, jednak już w poniedziałkowy poranek wokół zalewu można zauważyć nowe śmieci, pełno pestek ze słonecznika, a wystarczyłoby wrzucić śmieci do kosza, a nie na trawnik lub chodnik” – dodał. 

Organizatorami wiosennej akcja sprzątania rzeki Nurzec był Zarząd Koła Wędkarskiego nr 87 "Jazgarz" w Ciechanowcu oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.
 

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl