buy medication online
 
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje Drukuj
09.04.2018.
 
Wśród nowości wydawniczych znajdujących się w księgozbiorze ciechanowieckiej biblioteki czytelnicy odnajdą m.in. thriller „Nieodnaleziona” Remigiusza Mroza, komedię „Jak zawsze” Zygmunta Miłoszewskiego, czy też powieść „Rodzinne więzy” Julie Lawson Timmer, w której pisarka próbuje odpowiedzieć na pytanie o istotę prawdziwej rodziny - rodziny, którą łączą nie więzy krwi a miłość.

Nowych i starych książek z księgozbioru można poszukać online w Katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu.
 
Godziny otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej:
w poniedziałek i piątek od 8.00 do 16.00,
we wtorek i czwartek od 8.00 do 17.00,
w sobotę od 9.00 do 14.00.
W środy biblioteka jest nieczynna dla czytelników.


Nieodnaleziona” Remigiusz Mróz
Seria: Mroczna strona
Wydawnictwo: Filia
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje 
Gdybym oświadczył jej się chwilę wcześniej, nigdy by do tego nie doszło. Nie napadnięto by nas, ja nie trafiłbym do szpitala, a ona nie zniknęłaby na zawsze z mojego życia. Dziesięć lat po zaginięciu narzeczonej, Damian Werner jest pewien, że nigdy więcej jej nie zobaczy. Pewnego dnia trafia jednak niespodziewanie na ślad ukochanej - ktoś zamieszcza jej zdjęcie na jednym z profili spotted, szukając dziewczyny. Werner jest gotów przyjąć, że to przypadkowe podobieństwo, spotter wgrywa jednak drugie zdjęcie. Zdjęcie, które zrobił jej sam Werner na kilka dni przed zaginięciem – i którego nikomu nie pokazał. Kto szuka dziewczyny? I czy to naprawdę ona pojawiła się po dziesięciu latach?


Jak zawsze” Zygmunt Miłoszewski
Wydawnictwo: W.A.B.
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje
 Książka ta zwyciężyła w plebiscycie Bestsellery Empiku 2017 w kategorii literatura polska. Komedia ironiczno-romantyczna o parze, która dostała szansę przeżycia jeszcze raz swojej miłości. I o narodzie, który dostał szansę przeżycia jeszcze raz swojej historii. I o tym, co z tego wynikło.
Nowa książka autora bestsellerów o Teodorze Szackim to opowieść o tym, czy potrafimy oszukać los. A może jesteśmy skazani na „jak zawsze”? Miłoszewski mistrzowsko eksploruje nowy gatunek literacki, pokazując, że niezależnie od tego, czy bierze na warsztat horror, kryminał lub romans, zawsze umiejętnie przeplata osobiste losy bohaterów z historią Polski.


Hotel pod jemiołą” Richard Paul Evans
Tłumaczenie: Hanna de Broekere
Seria: Kolekcja pod jemiołą
Wydawnictwo: Znak Literanova
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje
 Kimberly prawie się poddała. Śmierć matki, dwukrotnie zerwane zaręczyny i nieudane małżeństwo sprawiają, że nie wierzy już w szczęście. Pozwala sobie tylko na jedno marzenie – pragnie napisać powieść o miłości.
W urokliwym hotelu "Pod Jemiołą" organizowany jest kurs dla początkujących pisarzy. Kim poznaje tam tajemniczego Zeke’a, z którym nawiązuje wyjątkową więź. Taką, jaka zdarza się tylko ludziom, którzy podobnie patrzą na świat.
Czy przypadkowe spotkanie będzie dla Kimberly początkiem wielkich zmian?
Czy do najważniejszej powieści – jej własnego życia – los dopisze szczęśliwe zakończenie?


Sztuka czułości” Joanna Podsadecka
Wydawnictwo: WAM
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje Ks. Jan Kaczkowski Autorytet, powiernik, przyjaciel. Ksiądz, któremu można było zaufać. Rozumiał dramat ludzkiego cierpienia i potrafił na nie odpowiedzieć – czułością. Dziesięć miesięcy przed śmiercią otrzymał z Australii list z prośbą o pomoc od człowieka, którego nie znał. Wybrał się w podróż na drugi koniec świata, choć wszyscy próbowali wybić mu to z głowy. Dla bohaterów tej książki jego wizyta okazała się przełomowa. Dopiero czułość księdza Jana pozwoliła im po wielu latach udręki pogodzić się z własnym życiem. Poznaj historie Barbary i Marka. Przekonaj się, jak potężna jest siła bliskości, wrażliwości, życzliwego gestu, uważnego słuchania, autentycznej troski.


„Teczka”
Mirosława Kareta
Cykl: Saga rodu Petrycych (tom 3)
Wydawnictwo: WAM
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje
 Poświęcenie dla drugiego człowieka i wierność etosowi lekarza kosztowały Benedykta Petrycego utratę wolności, zdrowia i pracy. Po kilku latach od jego śmierci w Krakowie zaczynają krążyć niejasne plotki i pomówienia. W jaki sposób przybrany syn Benedykta zniesie kolejny cios, wymierzony w rodowe nazwisko? Czy uda mu się odkryć, kto jest reżyserem skandalu? Jak daleko będzie gotów się posunąć, by dotrzeć do prawdy?
Kolejna odsłona dziejów rodziny Petrycych ukazuje mroczną powojenną rzeczywistość i działania władz, które nie dawały człowiekowi możliwości wyboru.


Rodzinne więzy” Julie Lawson Timmer
Tłumaczenie: Anna Kłosiewicz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje Char Hawthorn mieszka wraz mężem i pasierbicą, w niewielkim miasteczku w Michigan. Jej mąż ginie w wypadku samochodowym, a Char nagle odkrywa, że jako macocha ma niewiele do powiedzenia – w świetle prawa bowiem tylko Lindy, biologiczna matka Allie, może decydować o jej losie. Tymczasem Allie opuszcza się w nauce i coraz częściej kłóci się z macochą. Jedynym stałym punktem w jej życiu pozostaje przyjaźń z Morgan, dziesięciolatką, której Allie udziela korepetycji. Pewnego dnia Morgan znika. Char musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jak będzie wyglądać jej przyszłość bez Allie i co powinna zrobić w sprawie Morgan.


Cicho sza” Lisa Scottoline
Tłumaczenie: Bożena Kucharuk
Seria: Kobiety to czytają!
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje Stosunki Jake’a Buckmana z szesnastoletnim synem, Ryanem, nie układają się najlepiej. Zaniepokojony ich wzajemnym brakiem kontaktu, Jake postanawia odebrać Ryana z podmiejskiego kina i spędzić z nim trochę czasu. Kiedy Ryan prosi, by ojciec pozwolił mu poprowadzić samochód na mało uczęszczanej drodze, Jake wyraża zgodę, widząc w tym szansę na zbliżenie się do syna. Jednak rodzinne zawieszenie broni gwałtownie zamienia się w koszmar. Dochodzi do tragedii, a Jake musi w ułamku sekundy podjąć decyzję, która pogrąży ojca i syna w poczuciu winy i wplącze w sieć kłamstw. Jake i Ryan zostają przytłoczeni ciężarem łączącej ich tajemnicy, która może doprowadzić całą rodzinę do zguby.


Światło w Cichą Noc” Krystyna Mirek
Cykl: Willa pod Kasztanem (tom 1)
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje
 Trwają przygotowania do świąt. Na osiedlu położonym na obrzeżach Krakowa lśnią tysiące świateł. Tylko dwa domy stoją ciemne. Przedwojenna willa i niewielki budynek obok niej. W małym jednorodzinnym domu nie obchodzi się świąt Bożego Narodzenia, bo kojarzą się z tragicznym wypadkiem. Magda i jej dwaj bracia zawsze wtedy wyjeżdżają do ciepłych krajów. Ale tym razem staną przed wyzwaniem. Będą musieli zorganizować prawdziwą Wigilię. Nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Nie każdy człowiek okaże się wart pokładanego w nim zaufania. Jednak w magiczną noc światła zapalą się nie tylko w dwóch uśpionych domach, ale też w sercach ich mieszkańców.


Zakochaj się, Julio” Natalia Sońska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje  Julia jest nauczycielką w jednym z krakowskich liceów. Mimo oporów młodzieży dotyczących samego przedmiotu, Julia ma z nimi wspaniały kontakt, potrafi trafić do nich życiowymi radami, a oni dzięki temu traktują ją jak starszą koleżankę, szanując jednocześnie jako nauczycielkę. Dziewczyna ma bowiem złote serce – jest w stanie zrobić dla swoich wychowanków wszystko, nawet narazić własną reputację! Jakub realizuje się życiowo, ma narzeczoną, Dagmarę, która wydaje się być idealną partnerką dla niego. Jakub jednak czuje pewien niedosyt. Coś w jego życiu nie jest takie, jak być powinno. Czy przypadkowe spotkanie tych dwojga na jednym z górskich szlaków sprawi, że ich życiowe drogi zejdą się na zawsze?Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach” Cindy Martinusen Coloma, Cathy LaGrow
Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard
Wydawnictwo: Znak

Miejska Biblioteka Publiczna proponuje Nieprawdopodobne spotkanie matki i córki, które zobaczyły się po raz pierwszy po 77 latach rozłąki. Było lato 1928 roku. Szesnastoletnia Minka Disbrow, skromna dziewczyna z małego miasteczka, niecierpliwie czekała na piknik nad jeziorem. Przeglądając się w lustrze, ubrana w specjalnie uszytą na tę okazję sukienkę, nie mogła przewidzieć, że już wkrótce jej życie całkowicie się zmieni. Skrzywdzona przez nieznanych mężczyzn, po kilku miesiącach odkryła, że jest w ciąży. Wiedziała, że sama nie może wychować swojego maleństwa. Decyzja o oddaniu córeczki w ręce obcych ludzi złamała jej serce – czy jeszcze kiedykolwiek ją zobaczy? Czy zdarzy się cud?


Cztery płatki śniegu” Joanna Szarańska
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Miejska Biblioteka Publiczna proponuje Gwiazdka za pasem, w powietrzu pachnie makowcem, goździkami i zieloną choinką. Mieszkańcy małego miasteczka myślą już o przygotowaniach świątecznych, ale na drodze lepienia uszek i łańcuchów choinkowych staną im rodzinne perypetie. Zabiegani zapomną, co naprawdę liczy się w świętach. Na szczęście ktoś im o tym przypomni...
Ten wyjątkowy czas skrzyżuje ze sobą drogi małżeństwa posądzającego się wzajemnie o zdrady, młodej mamy zmęczonej dobrymi radami teściowej, sknery, którego żona marzy o dziecku, kobiety samotnie wychowującej córeczkę i pewnego przystojnego mężczyzny. 


Zamarznięte serca” Karolina Wilczyńska
Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Miejska Biblioteka Publiczna proponuje 
Liliana stoi przed trudnym zadaniem: musi zaopiekować się młodszą kuzynką, która zatrzymuje się u niej na jakiś czas. Nastolatka sprawia sporo kłopotów i gdy Liliana postanawia z nią poważnie porozmawiać, dowiaduje się o traumatycznych przeżyciach dziewczyny. Pod adresem partnera Liliany padają poważne oskarżenia. Niespodziewanie okazuje się też, że Liliana musi zmierzyć się z własną, trudną przeszłością. Jakie decyzje podejmie? I czy ostatecznie uda jej się odnaleźć wspólny język z zamkniętą w sobie nastolatką? Najnowsza powieść Karoliny Wilczyńskiej to próba zrozumienia, że przeszłość zawsze nas odnajdzie, nie możemy przed nią uciec.Źródło zdjęć i opisów książek: materiały wydawnictw.
 
 
Godziny otwarcia Filii w Pobikrach:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek 12.00-17.00
W czwartki i w sobioty filia jest nieczynna.

Godziny otwarcia Filii w w Winnie-Poświętnej:
poniedziałek, piątek 12.00-17.00
środa 9.00-14.00
sobota 9.00-14.00
wtorek, czwartek - nieczynna
 
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl