buy medication online
 
Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku Drukuj
11.12.2017.

           Logo MNiSN


Ciechanowieckie Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” zostało w 2017 roku objęte programem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”, który realizowany jest przez Instytut Działalności Publicznej pt.: „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Podlasiu”.
 
Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku

fot. Stowarzyszenie UTW


Kontynuując projekt po wakacyjnej przerwie, mieszkańcy gminy w wieku 50+ uczestniczyli w sześciu wykładach: "O ryzyku czytania, arcydziełach i zazdrości filozofów" - wygłoszonym przez pracownika naukowego KUL Agnieszkę Czechowicz; "Rozwój jest możliwy w każdym wieku. Jak być lepszym" - przygotowanym przez doktoranta na Wydziale Prawa UwB  Jacka Łapińskiego; "Suplementy diety - stosować czy nie" – przedstawionym przez dietetyczkę Magdalenę Mickiewicz-Kuleszę; "Profilaktyka chorób serca" – wygłoszonym przez kardiologa Rafała Kuteszko; "Władza nad słowem. O prawach i obowiązkach dziennikarzy" – autorstwa dziennikarki Marii Bauchrowicz-Tockiej oraz wykładu "Dziedzictwo kulturowe Tykocina - ludzie zabytki, turystyka", połączonym ze zwiedzaniem miasta, poprowadzonym przez historyka, przewodnika turystycznego Adama Rudawskiego.

W projekcie uczestnikom nie zabrakło również doznań artystycznych - obejrzeli w Teatrze Dramatycznym komedię „May day” oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej musical „Doktor Żywago”. Ponadto zorganizowano warsztaty, na których stosując technikę decoupage odnawiano i ozdabiano wiele przedmiotów nadając im nowy, piękny wygląd.

W ramach projektu odbyło się spotkanie integracyjno-rekreacyjne w gospodarstwie agroturystycznym „Zagroda nad Bugiem” w Wojtkowicach-Glinnej i wyjazd studyjny do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Uroczystego podsumowania projektu dokonano podczas konferencji w Boćkach, w której udział wzięli przedstawiciele wszystkich ośmiu Uniwersytetów Trzeciego Wieku biorących udział w projekcie. Ponadto w podsumowaniu uczestniczyli m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, J. E. ks. bp. Tadeusz Pikus oraz prezes Fundacji Instytut Działalności Publicznej Adam Zygmunt Młodkowski.

Projekt dostarczył wiedzę w różnych dziedzinach życia, pozwolił na integrację środowiska, jak również poznanie nowych miejsc i sprawdzenie swoich zdolności manualnych.

                                                             
Prezes UTW
Zofia Januszkiewicz-Diakowska


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl