buy medication online
 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu Drukuj
15.11.2017.

11 listopada Ciechanowiec świętował 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W obchodach miejskich wzięli udział  przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, organizacji, szkół oraz mieszkańcy.
 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu

fot. Z. Poniatowski MPI


Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła akademia, którą przygotowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu. W akademii wziął udział Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

Po przemarszu do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, została odprawiona przez dziekana Dekanatu Ciechanowieckiego księdza kanonika Tadeusza Kryńskiego msza święta w intencji Ojczyzny.

Dalsze uroczystości odbyły się przy ciechanowieckim Pomniku Nieznanego Żołnierza. Wieńce i wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej, jednostek organizacyjnych i pomocniczych Gminy Ciechanowiec, szkół, instytucji, organizacji pozarządowych, partii politycznych oraz duchowieństwa. Apel Poległych odczytał uczeń klasy sportowo-wojskowej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

W okolicznościowym przemówieniu Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko powiedział: „Nieuchronnie zbliżamy się do symbolicznej rocznicy stulecia odzyskania niepodległości, którą cała Polska świętować będzie już za rok. A tak naprawdę, obchody te już się rozpoczęły i potrwają przez pełne 12 miesięcy. Dzisiaj w 99. rocznicę tego wydarzenia spotykamy się w szczególnym dla mieszkańców gminy i miasta Ciechanowiec miejscu, w którym upamiętniono szereg ważnych dla nas lokalnie wydarzeń”.

W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe: Gminy Ciechanowiec, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza, Banku Spółdzielczego, Koła Łowieckiego „Rogacz”, Związku Sybiraków, Spółdzielni Rolniczo-Spożywczej „Jedność”, Cechu Rzemiosł Różnych, Łomżyńsko-Drohickiego Bractwa Kurkowego Towarzystwa Strzeleckiego i Ochotniczych Straży Pożarnych z Bujenki, Tworkowic i Wojtkowic Starych. Wiązankę utworów patriotycznych zagrała Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Ostatnim elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu było wieczorne „Ognisko Patriotyzmu”, które rozpoczęło się od rozpalenia przez Burmistrza Ciechanowca symbolicznego ognia przed Ciechanowieckim Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz odśpiewania „Roty”. Prawie 130 osób obejrzało program artystyczny przygotowany przez Ciechanowiecką Młodzieżową Orkiestrę Rozrywkową, Ciechanowiecki Chór Seniora, Zespół Folkowy i Zespół Pieśni i Tańca Ciechanowiec, po czym wszyscy razem śpiewali pieśni i piosenki patriotyczne.

Tekst wystąpienia Burmistrza Ciechanowca


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl