buy medication online
 
"Zielony skarb" - projekt Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Pod Gruszą" Drukuj
23.10.2017.

Logo FIO

„Zielony skarb” to projekt, który w miesiącu wrześniu i październiku realizuje Rodzinny Ogród Działkowy „Pod Gruszą” w Ciechanowcu. Celem projektu jest promowanie ROD w środowisku, prezentowanie idei działkowej jako aktywnej, zdrowej i rodzinnej formy aktywności.

 
"Zielony skarb" - projekt Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Pod Gruszą"

fot. ROD "Pod Gruszą"


Projekt skierowany jest do dzieci jako potencjalnych propagatorów walorów ogrodu. W zajęciach na terenie Ogrodu uczestniczą uczniowie trzech klas Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu. Każdorazowy pobyt w Ogrodzie daje im szansę utrwalenia i poszerzenia wiedzy przyrodniczej, poznania historii stowarzyszeń ogrodowych w Europie, poznania historii naszego Ogrodu, spotkania ciekawych ludzi z nim związanych a także jest to okazja do aktywnego wypoczynku, zjedzenia pieczonej kiełbaski czy posmakowania po raz pierwszy w życiu pieczonych w popiele  ziemniaków. W poznawaniu Ogrodu i umilaniu pobytu w nim towarzyszyła dzieciom liczna grupa działkowców – wolontariuszy, którzy dbali o bezpieczeństwo dzieci i realizowali wyznaczony program pobytu.

Zapraszając do promocji Ogrodu dzieci liczymy, że to właśnie one dzieląc się w swoim środowisku wrażeniami z pobytu w Ogrodzie skłonią przynajmniej kilkoro rodziców czy ich znajomych do wzięcia wolnej pod uprawę działki, których w Ogrodzie jest jeszcze dość dużo.

Projekt „Zielony skarb” jest współfinansowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ze środków otrzymanych od Fundacji Forum Inicjatyw Rozwojowych z Białymstoku, operatora „Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji – II edycja”.

                                                         
ROD „Pod Gruszą” w Ciechanowcu


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl