buy medication online
 
Dzień Edukacji Narodowej - uznanie i wyrazy wdzięczności Drukuj
18.10.2017.

W Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W auli szkoły zebrali się nauczyciele i pracownicy administracyjni obecnie pracujący w szkole, ci którzy w niej pracowali oraz kadra byłego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu.

Dzień Edukacji Narodowej - uznanie i wyrazy wdzięczności

fot. A. Kieliszek MPI


Wśród zaproszonych gości obecni byli: Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciechanowcu Eugeniusz Święcki, Sekretarz Gminy Ciechanowiec Agnieszka Uszyńska, Inspektor ds. oświaty w Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu Barbara Czarnecka.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególna okazja do złożenia podziękowań za zaangażowanie i poświęcenie jakie pracownicy jednostek edukacyjnych wkładają w nauczanie dzieci. Z tej okazji w imieniu całej społeczności Gminy Ciechanowiec, listy gratulacyjne i nagrody finansowe przekazał Burmistrz Ciechanowca. Również dyrektorzy Krzysztof Pełszyk i Elżbieta Trzeszczkowska dziękując za osiągnięcia wręczyli nagrody zarówno nauczycielom, jak i pracownikom administracji obydwu placówek. W tym roku, tradycyjny bukiet kwiatów jako symbol podziękowań dla wszystkich nauczycieli, otrzymała emerytowana nauczycielka Pani Franciszka Czyżak.

Ponieważ tego dnia obchodzona była 39. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża, patrona ciechanowieckiego gimnazjum, uczniowie klas siódmych przygotowali inscenizację o Karolu Wojtyle jako nauczycielu. W scenariuszu opracowanym przez Jolantę Drewnowską-Koziarską, nie zabrakło zabawnych scen o tym jakim nauczycielem był ksiądz Wojtyła. „Wśród pracowników wyższych uczelni są profesorowie zwyczajni i nadzwyczajni, ale można też spotkać profesorów niezwykłych. Co prawda jest to grupa nieformalna, której wyodrębnienie nie podlega ściśle określonym kryteriom. Do tej grupy zaliczani są ci profesorowie, którzy pozostawiają niezatarty ślad we wdzięcznej pamięci swoich wychowanków. Takim Profesorem był ksiądz Karol Wojtyła” – pisała Jadwiga Michalczyk na łamach „Przeglądu Uniwersyteckiego” KUL z 1994 roku.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl