buy medication online
 
Miasto przyjazne rowerom. Atrakcje bez samochodu Drukuj
26.09.2017.

Ciechanowiec jako jedno ze 101 miast w Polsce, w tym jedyne miasto w powiecie wysokomazowieckim, wzięło udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (EUROPEANMOBILITYWEEK) i zorganizowało trzy typy działań zaproponowane przez Komisję Europejską: działania trwałe, tydzień działań i dzień bez samochodu zachęcające mieszkańców do ekologicznych środków podróżowania.


Miasto przyjazne rowerom. Atrakcje bez samochodu

fot. S. Kuczuk-Szymańska COKiS, A. Kieliszek MPI


22 września obchodzony był Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w Ciechanowcu, na jeden dzień, wyłączono z ruchu kołowego ulicę Stadion. Przy siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu zorganizowano różne atrakcje: dzieci rysowały wspólną pracę „Miasto przyjazne rowerom”, a rowerzyści wzięli udział w Turnieju Rowerowym „Rowerem po...nagrody”. Zawody odbyły się w kilku kategoriach wiekowych: przedszkole i zerówka oraz klasy I-VII Szkoły Podstawowej.

Tego dnia policjanci z Posterunku Policji w Ciechanowcu przeprowadzili akcję „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”, w ramach której oznakowano 23 rowery. Oznakowanie polegało na spisaniu numeru fabrycznego oraz naniesieniu kodu identyfikującego właściciela roweru metodą tajnopisu. Właściciel oznakowanego pojazdu otrzymał od policjanta potwierdzenie znakowania wraz ze spisanymi wszystkimi cechami identyfikującymi rower. Drugi egzemplarz został w jednostce policji.

W ramach działania trwałego, ustawiono w centrum miasta dwa zestawy stojaków na rowery. Stojaki zapewnią możliwość przypięcia roweru w pobliżu miejsca, do którego chcemy dojechać. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo pozostawionych rowerów i zostanie zapewniony większy komfort tym mieszkańcom miasta, którzy poruszają się na rowerach.

Organizatorami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu byli Urząd Miejski w Ciechanowcu, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu oraz Posterunek Policji w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl