buy medication online
 
Objazdowe Miasteczko Ruchu Drogowego w Ciechanowcu Drukuj
22.09.2017.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu dzieci z grup "0" i klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu oraz pięciolatki z Przedszkola w Ciechanowcu uczestniczyły w „Objazdowym Miasteczku Ruchu Drogowego”.


Objazdowe Miasteczko Ruchu Drogowego w Ciechanowcu

fot. S. Kuczuk-Szymańska COKiS, A. Kieliszek MPI


Podczas zajęć w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym i poznały znaki drogowe. Korzystając z zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, poprzez zabawę uczyły się podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, dostrzegania zagrożeń na drogach, ćwiczyły jak prawidłowo przejść przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji. Prowadzący zajęcia policjanci przypomnieli aby zawsze, wkraczając na przejście, upewnić się czy nadjeżdżający pojazd zmniejsza prędkość oraz że pieszym nie wolno: wchodzić na jezdnię spoza przeszkody bez upewnienia się czy nic nie nadjeżdża; poruszać się niewłaściwą stroną jezdni; chodzić jezdnią, gdy można poboczem lub chodnikiem; przechodzić przez jezdnię w niedozwolonym miejscu; przebiegać tuż przed pojazdem; wkraczać na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle lub zielonym migającym.

Ponieważ jednym z problemów na drodze w miesiącach jesiennych jest widoczność policjanci zadbali o bezpieczeństwo uczestników zajęć rozdając im odblaski do przypięcia na kurtki bądź plecaki.

Zajęcia w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzili inspektor Bożena Bucińska z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej z Wysokiego Mazowieckiego, sierżanci sztabowi Marcin Rytel i Michał Michalski z Wydziału Ruchu Drogowego oraz ciechanowieccy policjanci aspirant sztabowy  Grzegorz Zgiet i młodszy aspirant Grzegorz Kruszewski.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, to tydzień zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 roku odbywający się w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania m.in. chodzenia pieszo czy jazdy na rowerze.

W Ciechanowcu poza Objazdowym Miasteczkiem Ruchu Drogowego zaplanowano szereg innych atrakcji w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.ciechanowiec.pl


          Więcej zdjęć...
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl