buy medication online
 
Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne. Zapraszamy 9 września do Perlejewa Drukuj
21.08.2017.

Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne w Perlejewie są przedsięwzięciem wyjątkowym. Po raz pierwszy wojewódzkie Święto Plonów organizowane przez Marszałka Województwa Podlaskiego połączone jest z Dożynkami Diecezji Drohiczyńskiej. Organizatorami są więc w tym roku zarówno marszałek województwa Jerzy Leszczyński, jak również Ks. Bp Prof. Tadeusz Pikus.


Uroczystości odbędą się w Perlejewie. Msza katolicka odprawiona zostanie w plenerze na placu tuż obok kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Perlejewie, a nabożeństwo prawosławne w cerkwi Św. Mikołaja w Grodzisku. 

Podczas tegorocznego Święta Plonów nie zabraknie tradycyjnego dzielenia się chlebem, pięknych wieńców dożynkowych, których kunszt wykonania będzie oceniała specjalna komisja; konkursów z nagrodami przygotowanych przez wystawców. Na placu przy kościele w Perlejewie będzie można również ciekawie spędzić czas. 

Stoiska przedsiębiorców i instytucji związanych z rolnictwem, degustacje regionalnych produktów, stanowisko "zdrowotne", gdzie będzie można zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, pokazy ratownictwa medycznego, występy zespołów ludowych, rozstrzygnięcie konkursów: "Żniwa mogą być bezpieczne" (org. Państwowa Inspekcja Pracy i KRUS), plebiscytu "Strażak Roku" (org. Polskapress), konkursu na najpiękniejsze stoisko Dożynek na pewno dostarczą wiele radości. Zwieńczeniem wieczoru w Perlejewie będzie koncert Janusza Laskowskiego.

Gminę Ciechanowiec podczas Dożynek promować będzie stoisko, na którym zainteresowani będą mogli otrzymać niezbędne informacje gospodarczo-turystyczne o naszej gminie oraz zaopatrzyć się w foldery, ulotki i inne pamiątki. Zachętą do odwiedzenia ciechanowieckiego stoiska będą tradycyjne potrawy z naszej okolicy, przygotowane przez mieszkańców Przybyszyna. 


Program Dożynek:
9.15przyjazd delegacji z wieńcami do cerkwi św. Mikołaja w Grodzisku
9.30nabożeństwo w cerkwi św. Mikołaja w Grodzisku pod przewodnictwem JE Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski
10.30przyjazd delegacji z wieńcami dożynkowymi na plac przy kościele w Perlejewie
11.00msza św. na placu przy kościele w Perlejewie po przewodnictwem JE Tadeusz Pikusa Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej
13.00 część oficjalna (przemówienia, podsumowania konkursów itp.)
15.00 część artystyczna, występy zespołów.

Do pobrania:
plakat.pdf


Powiększ

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl