buy medication online
 
Edukacja i rozrywka czyli Wakacje w Bibliotece Drukuj
17.08.2017.
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu przeprowadziła akcję „Wakacje w Bibliotece”. W spotkaniach organizowanych w Ciechanowcu, Pobikrach i Winnie-Poświętnej wzięły udział dzieci, dla których przygotowano bogaty program edukacyjno-rekreacyjny.
 
Wakacje w Bibliotece

fot. Miejska Biblioteka Publiczna


Dzieci z Ciechanowca skorzystały z zaproszenia Osiedlowego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim i wyruszyły do tego miasta po szereg atrakcji. Wyjazd miał charakter integracyjny oraz profilaktyczny z pogadanką na temat problemu jakim jest uzależnienie od nałogów oraz pomysłami na aktywne organizowanie czasu wolnego. Dzieci obejrzały spektakl teatrzyku z Krakowa pt. „Piękna i Bestia”, tańczyły zumbę, korzystały ze zjeżdżalni i malowały twarze. Zabawom i radości nie było końca. Współorganizatorem wycieczki była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Ciechanowca.
 
Następne spotkanie odbyło się pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Policjant młodszy aspirant Grzegorz Kruszewski omówił podstawowe znaki drogowe, opowiedział o swojej pracy oraz udzielił wskazówek na temat bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie radiowozu policyjnego i sprzęt, którym posługuje się na co dzień policjant.

Spotkanie pod hasłem "Wakacje z książką" inspirowało dzieci do rozmowy na temat przeczytanej lektury, a następnie wykonania ilustracji do wysłuchanego tekstu. Na kolejne spotkanie każde z uczestników zajęć mogło przynieść swoją ulubioną grę planszową. Dzieci przedstawiły zasady gry,  później zaś odbyły się rozgrywki między uczestnikami. Czas upływał w wesołej atmosferze, każdy chciał zostać mistrzem.

Akcja „Wakacje w Bibliotece” w filiach bibliotecznych rozpoczęła się od spotkania integracyjnego dzieci z Winnej-Poświętnej i Pobikier. W zajęciach pod hasłem "Z matematyką za pan brat" wzięły udział dzieci, które rozwiązywały krzyżówki matematyczne, uzupełniały kolorowanki i wykreślanki. Odbył się konkurs gry w warcaby, mini quiz matematyczny i konkurs projektowania posadzki z figur geometrycznych. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Odbyły się zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, które były kontynuowane w czasie następnych zajęć.

W następnym tygodniu do Filii Bibliotecznej w Winnej-Poświętnej przybyła Ochotnicza Straż Pożarna z Ciechanowca. Strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt znajdujący się w wozie strażackim i pokaz gaszenia pożaru wodą. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy mieli możliwość przejażdżki wozem strażackim.
 
Na zakończenie "Wakacji w Bibliotece" w Winnej-Poświętnej odbył się solowy występ Katarzyny Szymkowiak, studentki V roku Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, która wykonała arię Voi che sapete z opery Wesele Figara W. A. Mozarta, arię Jadwigi z opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszki, Ave Maria G. Cacciniego. Śpiewaczka przeprowadziła warsztaty wokalno-aktorskie, w czasie których dzieci i dorośli uczyli się śpiewu i gry aktorskiej poprzez zabawę.

Filia Biblioteczna w Pobikrach  przygotowała dla uczestników "Wakacji w Bibliotece" zajęcia związane z recyklingiem. Po dyskusji na temat segregowania śmieci, dzieci zaczęły według własnych pomysłów robić prace plastyczne, wykorzystując rolki po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych.  Kolejne spotkanie poświęcone było tworzeniu świeczników, a ostatnie upłynęło pod znakiem modelowania figur z masy solnej.

Miejska Biblioteka Publiczna składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które pomagały w organizacji "Wakacji w Bibliotece".

 
                                                               
 Miejska Biblioteka Publiczna


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl