buy medication online
 
"Mój nos" i "mówiłaś" zwyciężyły w I Majowym Konkursie Jednego Wiersza Drukuj
09.06.2017.

Rozstrzygnięty został I Majowy Konkurs Jednego Wiersza zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ciechanowcu. Finał i wręczenie nagród odbyło się na terenie Muzeum Rolnictwa na łonie przyrody, przy ognisku i kiełbaskach.

Wiersze „Mój nos” i „mówiłaś” zwyciężyły w I Majowym Konkursie Jednego Wiersza

fot. O. R. Tomaszewska MPI


Na konkurs wpłynęło 28 wierszy z Polski i Litwy. Jury, któremu przewodniczyła Monika Ilczuk oraz Maria Gołębiewska i Urszula Sawicka, do drugiego etapu zakwalifikowało 10 wierszy. Po wysłuchaniu finałowych prezentacji, komisja przyznała w kategorii dzieci pierwsze miejsce Zuzannie Boryszewskiej z Tworkowic za wiersz „Mój nos” i w kategorii młodzież i dorośli pierwsze miejsce Krzysztofowi Tomaszewskiemu z Siedlec za wiersz „mówiłaś” oraz pięć wyróżnień:  Adriannie Godlewskiej z Ciechanowca za „Dzisiaj spadła jedna z gwiazd”, Annie Piliszewskiej z Wieliczki za „Irysy”, Ireneuszowi Bańkowskiemu z Ciechanowca za „Wspomnij mnie”, Klaudii Karczewskiej z Winny-Wypych za „Koncert nad rzeką” i Monice Wąsak z Kułaków za wiersz „W zimnej ziemi”. Wszyscy finaliści oprócz nagród pieniężnych  otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

Sponsorami I Majowego Konkursu Jednego Wiersza byli Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, który ufundował nagrody pieniężne i Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka, które bezpłatnie udostępniło miejsce na ognisko.
 
Do pobrania:
„Mój nos" (.doc)   (.pdf)
„mówiłaś" (.doc)   (.pdf)
 

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl